Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

Add your review

L1,050L3,300

Llak mbrojtës dhe dekorativ me bazë uji me ndërtim të ulët shtresor për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Bazuar në rrëshira akrilike të lidhura, siguron mbrojtje afatgjatë. Përmban filtra UV.

  • Llak ekologjik, i tretshëm në ujë, pa aromë
  • Ngjitje e shkëlqyer
  • Mbrojtës dhe dekorativ
  • Nuk ndizet
  • Elasticitet i lartë
  • Mbrojtje UV
SKU: N/A Tag:

L1,050L3,300

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

Smaltoxyl hidro është një llak mbrojtës, dekorativ, pa erë dhe ekologjik, i tretshëm në ujë, për drurë të hollë dhe për çdo sipërfaqe prej druri. Ideal për përdorim të jashtëm. Ai thekson bukurinë natyrore të drurit pa shkaktuar çarje apo lëvore. Është “mikroporoz” dhe krijon rrjetë sigurie për drurin pasi e hidroizolon atë dhe e lejon të marrë frymë. Ka veti të shkëlqyeshme ngjitjeje në llaqet e vjetra alkide. Përmban filtra të përshtatshëm UV që sigurojnë mbrojtje efektive nga rrezatimi ultraviolet. Për shkak të përbërjes së tij të veçantë, mbron cipën me ngjyra kundër rritjes së mykut dhe kërpudhave. Ruan elasticitetin në mënyrë që të mund të ndjekë lëvizjet natyrale të drurit. Përmbajtje minimale substancash të dëmshme. Përmbajtje e reduktuar e përbërësve organikë të avullueshëm (POA).

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqja do të spërkatet me rërë dhe pastrohet tërësisht nga pluhuri. Për drurin e ri dhe për një mbrojtje efektive kundër krimbave të drurit dhe kërpudhave të pigmentuara, vendosni një shtresë SMALTOXYL hydro PRESERVATIVE.

APLIKIMI

Përziheni mirë përpara përdorimit dhe gjatë lyerjes. Vendosni dy shtresa SMALTOXYL hydro në sipërfaqe të thata dhe absolutisht të pastra përgjatë “vijave” të drurit. Aplikoni letër smerili midis dy shtresave përgjatë “vijave” të drurit. Minimizoni shpërdorimin e bojës: për një sipërfaqe 10 m2 dhe dy shtresa, nevojitet 1,2 lt bojë.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini ato me tretësin nr. 1 të VECHRO, me ujë të nxehtë dhe sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30οC dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

Sold by VECHRO
L400L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË MAT EKO-MIQËSORE CHIEF EMULSION
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO TEAK OIL

VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO TEAK OIL

Sold by VECHRO
L900L2,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Sold by VECHRO
L3,000L9,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ MBROJTËS DRURI SMALTOXYL TEAK OIL
LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

L1,050L3,300

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart