Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

VECHRO PRO ANTIGRAFFITI PU

Add your review

Polyurethane Antigraffitti është një bojë me cilësi të lartë me dy përbërës kundër ndotjes. Produkti krijon një membranë të fortë dhe elastike e cila nuk lejon grafitin (spërkatës ose stilolaps furçë) të depërtojë në sipërfaqe.

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

VECHRO PRO ANTIGRAFFITI PU

VECHRO PRO ANTIGRAFFITI PU

POLIURETANI AKRILIK ME 2 PËRBËRËS NGA GRAFITI
Vechro Pro Antigraffitti-PU është një bojë kundër ndotjes me dy përbërës me cilësi të lartë, e përshtatshme për aplikim në mure dhe sipërfaqe prej betoni, allçie, guri, metalesh, druri, etj. Nëse aplikohet si duhet dhe sipas udhëzimeve të prodhuesit, përmes një mekanizmi kimik të ndërlidhjes, produkti krijon një shtresë pa pore, të fortë dhe elastike, e cila nuk lejon depërtimin e grafitin (spërkatje të ndryshme, stilolaps furçë, etj.) brenda bojës dhe mbron sipërfaqen. Lejon pastrimin e grafitit duke përdorur VECHRO Thinner Nr. 1 ose tretës të përshtatshëm, pastrues të grafitit. Është shumë rezistent ndaj kushteve të motit dhe rrezatimit ultraviolet. Nuk rekomandohet përdorimi i produktit në sipërfaqe që duhet të marrin frymë (avujt e ujit të përshkueshëm). Është i përshtatshëm për lyerje në vende publike, punime publike, hotele, etj dhe është shumë i ndezshëm.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqja që do të vishet duhet të jetë e pastër dhe pa pluhur, yndyrë, vaj, copa të vjetra boje, copa në rënie, etj. Nëse sipërfaqja është poroze dhe mund të thithë pjesën më të madhe të bojës, duhet të aplikohet një astar i përshtatshëm me dy përbërës ose vetë boja me hollim më të madh (15-20%). Kjo do të lejojë që veshja tjetër të krijojë një shtresë të thatë me trashësi të mjaftueshme në mënyrë që të mos ketë dalje të kokrrizave në sipërfaqe, të cilat mund të ndikohen nga grafiti. Qëllimi është krijimi i një sipërfaqeje të njëtrajtshme dhe të lëmuar pa dalje.

APLIKIMI

Përzieni dy përbërësit në një raport 4: 1. Rekomandohet të aplikohen dy shtresa boje.

PASTRIMI I MJETEVE

Pastroni mjetet me hollues dhe sapun para se të thahet boja. Rëndësi e veçantë duhet t’i kushtohet pastrimit kur përdoren makinat spërkatëse.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura e zonës në 8-30 °C dhe niveli i lagështirës relative më i ulët se 80%. Sipërfaqet e reja duhet të thahen për 3-4 javë para se t’u vendoset astari. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona VECHRO

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “VECHRO PRO ANTIGRAFFITI PU”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË METALIKE GUMILAK METAL DUCO

BOJË METALIKE GUMILAK METAL DUCO

Sold by VECHRO
L700L4,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË MAT EKO-MIQËSORE CHIEF EMULSION
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR ALUMININ E GALVANIZUAR OXIDOL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Sold by VECHRO
L3,000L9,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK DRURI SMALTOXYL BASE

LLAK DRURI SMALTOXYL BASE

Sold by VECHRO
L900L2,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

Sold by VECHRO
L600L5,400
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart