Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAK PARKETI DYKOMPONENT

Add your review

L2,300

PARQUET AQUA LINE

Llak me bazë poliuretani dykomponent me rezistencë të lartë ndaj konsumit, për dysheme me trafik ekstremisht të lartë.
KARAKTERISTIKAT
Vernik me bazë poliuretani, për sipërfaqe druri të brendshme dhe të jashtme. Lyhet lehtë, paraqet elasticitet të madh dhe shtrohet në mënyrë të shkëlqyer. Eshtë veçanarisht i rezistent si në lagështi e në dëborë, kurse filtrat UV që përmban mbrojnë drurin nga rezet ultraviolet të diellit. Thekson dhe mbron bukurinë natyrale të të gjitha tipeve të drurit, duke treguar ujërat e tyre.

L2,300

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAK PARKETI DYKOMPONENT

LLAK PARKETI DYKOMPONENT PARQUET AQUA LINE
Llak me bazë poliuretani dykomponent me rezistencë të lartë ndaj konsumit, për dysheme me trafik ekstremisht të lartë.
KARAKTERISTIKAT
Vernik me bazë poliuretani, për sipërfaqe druri të brendshme dhe të jashtme. Lyhet lehtë, paraqet elasticitet të madh dhe shtrohet në mënyrë të shkëlqyer. Eshtë veçanarisht i rezistent si në lagështi e në dëborë, kurse filtrat UV që përmban mbrojnë drurin nga rezet ultraviolet të diellit. Thekson dhe mbron bukurinë natyrale të të gjitha tipeve të drurit, duke treguar ujërat e tyre.

MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Përgatitja e sipërfaqes
  Përgatitja e saktë siguron rezulëtat të mirë sa në dru të rinj aq edhe në dru të vjetër. Kusht i domosdoshëm lagështia sa e drurit aq edhe e atmosferës të jenë sa më të ulëta të jetë e mundur. Para aplikimit të PARQUET AQUA VARNISH, sipërfaqet duhet të jenë fërkuar me letër
  zmeril të përshtatshëshme dhe të jenë hequr mirë pluhurat, në qoftë se ekziston rreshirë të largohet. Për ruajtjen e ngjyrës natyrale të drurit, mjafton 1 shtresë mirëmbajtës i tejdukshëm lyes. Për ndryshimin e ngjyrës të drurit, zbatojmë 1 shtresë mirëmbajtës të tejdukshëm dhe në vazhdim 2–3 shtresa me ngjyrë. Ne fazën finale lyerja me 1-2 shtresa PARQUET AQUA VARNISH. Në qoftë se kemi të bëjmë me mirëmbajtje
  të thjeshtë, mjafton një fërkim i lehtë me letër zmeril dhe në vazhdim largojmë pluhurat. Në rastin kur vernikët e vjetra dhe ripolinët janë një
  gjendje të keqe, duhet të hiqen plotësisht me letër zmeril të trashë. Në vazhdim do të duhet të ndiqet e njëjta procedurë.
 2. Zbatimi
  PARQUET AQUA VARNISH, mbasi përzihen komponentët A dhe B, hollohet deri 5% me white spirit. Zbatohet me penel, rrul ose pistolet në 1 2 shtresa, në bazë të zbatimit.

PASTRIMI

Veglat pastrohen me white spirit.

KONSUMI

1 lt/10 – 12 m² / shtresë, në sipërfaqet e përgatitura mirë.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Ruhet në vënde të thata dhe nën hije, larg çdo burimi ngrohjeje, të paktën 24 muaj nga data e prodhimit.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAK PARKETI DYKOMPONENT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW HOLZFIX

DAST DW HOLZFIX

Sold by DAST
L3,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES GP 70 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRITA PËR HIDROIZOLIMIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart