Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

RALLY BOJË SINTETIKE

Add your review

L1,150

RALLY SYNTHETIC PAINT

Bojë sintetike me përmbajtje rrëshire alkide. Thahet në temperaturën e ambientit. Ka cilësi të lartë dhe ruan shkëlqim të përhershëm. Siguron mbulimi të shkëlqyer dhe u reziston kushteve të vështira të motit. Gjendet në variante të ndryshme ngjyrash dhe mund të prodhohet në çdo nuancë që kërkohet.

L1,150

Sold by
HB BODY
@ hbbody.al
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

RALLY BOJË SINTETIKE

RALLY BOJË SINTETIKE me bazë rrëshirë alkide; me tharje të shpejtë, cilësi të mirë dhe shkëlqim. Mbulon mirë sipërfaqen dhe u reziston kushteve të vështira të motit. I jep trajtimit të makinave cilësinë e munguar. Është e vlefshme në nuanca të ndryshme dhe mund të përpunohet në një pjesë të mirë të nuancave të kërkuara. Hollohet në masën 20-25% me BODY SYNT (#750) ose me BODY 20:80 (#710) për të përshpejtuar tharjen. Mund të përdoret mbi sipërfaqe të lyera më parë me bojë, thjesht duhen më parë me dorë të zmerilohen (me letër zmerile P400-600). Bojë bazë me përmbajtje rrëshire akrelike, me shkëlqim; rezistente ndaj kushteve të vështira atmosferike, gërvishtjeve dhe goditjeve mekanike. Ofron një shumicë nuancash dhe i plotëson thuajse të gjitha kërkesat e industrisë së makinave. Mund t’i shtohet BODY HARDENER NORMAL (#720) në raportin 2:1. Bojë bazë metalike me tharje të shpejtë e përzjerë në raportin 2:1 me hollues akrelik BODY ACRYL NORMAL (#740). Për të dhënë sipërfaqe të lëmuar, duhet përdorur në tre duar. Mund të përdoret si mbi shtresa boje, ashtu edhe mbi sipërfaqe të smerilizuara (me letër zmerile P600-1200). 10-15 min pas përdorimit mund të trajtohet me HB BODY Clear.
NË PAJTIM ME V.O.C.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “RALLY BOJË SINTETIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DYLEN PASTRIMI NITRO 767
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK 492 AUTO CLEAR HS SR3:1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR 305 4:1 HS FILLING PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KATALIT PËR ASTAR H729 HARDENER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR BODY 634 4:1 HS PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ziftë për makina BODY 650 STONE-CHIP
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart