Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

VESHJE DEKORATIVE GRAFITI

Add your review

L750

GRAFITI

Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
Klasifikimi i produktit
GRAFITI klasifikohet sipas EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

L750

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

VESHJE DEKORATIVE GRAFITI

VESHJE DEKORATIVE GRAFITI Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
Klasifikimi i produktit
GRAFITI klasifikohet sipas EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

FUSHA E PËRDORIMIT

GRAFITI është i përshtatshëm për krijimin e veshjeve dekorative me cilësi mjaft të mira hidroizoluese ngjitëse dhe elastike. Përdoret dhe për krijimin e veshjeve dekorative mbi sipërfaqe të mbushura me llaç çimento ose llaç themelor termoizolues të cilët paraprakisht është rrafshuar me Tecnofix ose një nga produktet e linjës DW Conexion. Gjithashtu përdoret në sistemet e jashtme termoizoluese si veshje dekorative.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e suportit
Suporti ku do të aplikohet GRAFITI paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale.
Përpara aplikimit të GRAFITI suporti duhet të nivelohet me astarin e thatë TECNOFIX. Suportet duhet të jenë të sheshta dhe mekanikisht të qëndrueshme në funksion të qëllimit të përdorimit.
MËNYRA E APLIKIMIT
GRAFITI aplikohet me anën e një malle metalike të drejtë direkt mbi sipërfaqen e paratrajtuar me astarin TECNOFIX LIQUID. Mbas vendosje së produktit mbi suport bëhet fërkimi me anë të një malle plastike në mënyrë që të krijohen strukturat që duam.
PAKETIMI
GRAFITI është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në ambalazh origjinal të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejtë ndaj diellit dhe nga ngricat.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “VESHJE DEKORATIVE GRAFITI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE ME RRJETË

KËNDORE ME RRJETË

Sold by DAST
L100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS ME BAZË GIPSI ELEKTRIKER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DYSHEMEJE EPOKSIDE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA DW 3000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

Sold by DAST
L1,390
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart