Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER

Add your review

L1,100L3,200

Astar i bardhë akrilik me bazë uji për mure gipsi për përdorim të brendshëm. Me veti mbushëse, eliminon parregullsitë midis nyjave të mbushjes dhe murit të thatë.

  • Kapacitet i shkëlqyer mbushës
  • Substrat përthithës
  • Përdoret me çdo bojë plastike
SKU: N/A Tag:

L1,100L3,200

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER

ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER

Astar për mur gipsi i tretshëm në ujë i përbërë me bazë akrilike për përdorim të brendshëm. Ka kapacitet të shkëlqyer mbushës në sipërfaqet e mureve të gipsit dhe sipërfaqet e tjera për të zbutur papërsosmëritë. Krijon një substrat të aftësisë përthithëse uniforme, duke mbuluar çdo parregullsi midis mbushësit të nyjave dhe murit të gipsit. Mund të rilyhet duke përdorur çdo bojë plastike.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Për të siguruar që produkti të ngjitet siç duhet, sipërfaqja që do të lyhet duhet të pastrohet nga pluhuri, yndyrat, vaji, të kruhet boja e vjetër, copëzat e lira, mbetjet e mykut etj. Sipërfaqet duhet të jenë tërësisht të pastra dhe të thata.

APLIKIMI

Aplikoni 1 shtresë. Mund të rilyhet duke përdor çdo bojë akrilike Vechro.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini menjëherë ato me ujë të ngrohtë me sapun.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura e hapësirës 8 – 30 °C dhe niveli relativ i lagështirës më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

RUAJTJA

Pas aplikimit, mbyllni enën mirë për ta ruajtur në gjendje të mirë për përdorim në të ardhmen. Mbajeni në vend të freskët. Mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi në diell.

SPECIFIKIMET TEKNIKE

  • Graviteti specifik 1,70 – 1,75 kg/lt.
  • Rendimenti i mbulimit 8–14 m²/lt për shtresë, në varësi të aftësisë përthithëse të sipërfaqes.
  • Hollimi Deri në 5-10% sipas vëllimit me ujë për aplikim me furçë ose me rul dhe deri në 15- 20% për aplikim duke përdorur një pistoletë me spërkatje pa ajër.
  • Koha e tharjes E thatë në prekje ½ – 1 orë. Mundësia për shtresë të dytë 3 – 4 orë. Kjo kohëzgjatje është më e madhe në kushte të ftohta dhe të lagështa dhe për shkak se zvogëlohet shkalla përthithëse e sipërfaqes.
  • Klasa e POA “Astarë izolues”. Lloji Y. Vlera e pragut të POA = 30 gr/lt. Përmbajtja maksimale për produktet e gatshme = 25 gr/lt. POA: përbërësit  organik të avullueshëm me pikën e vlimit <250 °C.
  • Ngjyra E bardhë.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR TABELA BLACKBOARD PAINT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Sold by VECHRO
L3,300L10,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L850L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

Sold by VECHRO
L2,500L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO DECKING OIL
ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER
ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER

L1,100L3,200

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart