Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

Add your review

L1,000L8,300

Bojë emulsioni muri ekologjike, e ndjeshme ndaj alergjive me bazë uji. Veshje inovative me efikasitet kundër mikrobeve. Tepër e thjeshtë për t’u pastruar.

 • Pa aromë dhe kundra mikrobeve
 • E ndjeshme ndaj alergjive
 • Rezistencë ndaj larjes
 • Veprim i përhershëm kundër mykut
 • Cilësi ajri A+
 • E lehtë për tu pastruar
SKU: N/A Tag:

L1,000L8,300

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

Smaltoplast Silk është një bojë plastike ekologjike e certifikuar, pa aromë, për ambiente të brendshme, me veshje mat dhe efekt kadife, e përshtatshme për mure, tavane, mure gipsi, suva, shtresa gipsi, etj. Shumë rezistent ndaj përthithjes së njollave. Nuk mban papastërti dhe pastrohet lehtë, duke siguruar sipërfaqe më të pastra. Falë përbërjes së saj, ajo mbron shtresën e ngjyrës nga krijimi i mikro-organizmave (baktere dhe kërpudha), duke ju ofruar veprim fantastik antimikrobik. Ideale për ambiente me nivele të larta të lagështirës (shtëpi pa izolim të mirë, tualete, kuzhina, etj.). Përmbajtje minimale substancash të dëmshme. Përmbajtje e reduktuar e përbërësve organikë të avullueshëm (POA).

Smaltoplast Silk:

 • parandalon depërtimin, rritjen dhe shumëzimin e mikroorganizmave (bakteret dhe kërpudhat) në shtresën e bojës, duke ofruar veprim antimikrobik dhe sipërfaqe më të pastra
 • minimizon mundësinë e një reaksioni alergjik (hipoalergjik) te njerëzit që jetojnë në ndërtesë, veçanërisht për grupet vulnerabël si fëmijët, të moshuarit dhe gratë shtatzëna.
 • Shumë rezistent ndaj përthithjes së njollave. Vështirë të bëhet pis, pastrohet dhe lahet shumë lehtë dhe muret gjithmonë duken sikur sapo janë lyer.
 • Smaltoplast Silk është nderuar me çmim nga Fondacioni Britanik për Alergjinë (Allergy UK, www.allergyuk.org) për kontributin e tij në reduktimin e agjentëve alergjik për shkak të baktereve, kërpudhave dhe produkteve të metabolizmit të tyre (p.sh. mikotoksinat). Duke ofruar një
  vend më të përshtatshëm për akomodimin e personave që vuajnë nga alergjia dhe probleme të astmës.

Smaltoplast Silk

Është vlerësuar nga Shoqata e Kërkimit për Bojërat (PRA – UK) si një bojë me veprim antimikrobik dhe që pastrohet lehtë dhe si një bojë që ka veti parandaluese për rritjen e mikrobeve rezistente dhe të rrezikshme në shtresën e bojës.

Mund të shkaktojë infeksione të rënda që mund të kenë nevojë për ndërhyrje spitalore si Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Alternaria alternata, Aspergilus versicolor, Aspergilus niger, Aspergilus fumigatus, Candida albicans, Klebsiella pneumoniae.

Smaltoplast Silk është certifikuar me markën e etiketës ekologjike Evropiane (EL/044/07) me klasifikimin më të mirë të mundshëm për sa i përket kohëzgjatjes dhe lehtësisë në pastrim (Klasa 1, EN 13300/ISO 11998).

 

Specification: BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR KUARCI VECHRO PRO BONDFIX QUARTZ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L850L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 1000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË METALI VECHRO PRO SILICONE DUCO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR ALUMINI VECHRO PRO WASH PRIMER

ASTAR ALUMINI VECHRO PRO WASH PRIMER

Sold by VECHRO
L2,000L12,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000
BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK
BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

L1,000L8,300

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart