Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË ME BAZË REZINASH

Add your review

FLOORCOAT FINAL

Bojë me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, gjysmëfleksibël për lyerjen e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Bojë gjysmëfleksibël për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar. Për shkak te formulacionit të produktit FLOORCOAT FINAL ka mbulueshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj kushteve të ndryshme të motit dhe ndaj abrazionit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË ME BAZË REZINASH

BOJË ME BAZË REZINASH FLOORCOAT FINAL
Bojë me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, gjysmëfleksibël për lyerjen e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Bojë gjysmëfleksibël për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar. Për shkak te formulacionit të produktit FLOORCOAT FINAL ka mbulueshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj kushteve të ndryshme të motit dhe ndaj abrazionit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

FUSHAT E PËRDORIMIT

FLOORCOAT FINAL përdoret për lyerjen e fushave sportive si për shembull, fusha tenisi, fusha basketbolli, fusha handbolli, fusha volejbolli, pistën e tartarit në fusha futbolli, etj. Aplikohet mbi sipërfaqe betoni, asfalti, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Suporti ku do të aplikohet FLOORCOAT FINAL paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Më pas bëhet astarosja e sipërfaqes duke përdorur produktin FLOORCOAT PRIMARY.
  2. Përgatitja e produktit
    FLOORCOAT FINAL mund të hollohet me 10% – 15% ujë dhe përzihet me anën e një mikseri të përshtatshëm për homogjenizim. Më pas bëhet aplikimi i produktit duke përdorur një furçe, rrul ose me spërkatje. Aplikimi i produktit bëhet me dy shtresa dhe shtresa e dytë aplikohet 12 – 24 orë mbas aplikimit së shtresës së parë.

PAKETIMI
Ne kova 5 Kg dhe 15 Kg
KONSUMI
Sipërfaqe e lëmuar: 250 – 300 gr/m2 / shtresë
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në një ambalazh të mbyllur mirë në mjedise të thata dhe me hije e me lagështi të ulët, të paktën për 12 muaj nga data e prodhimit.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË ME BAZË REZINASH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES GP 70 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJYRUES PËR BETON COLORCEM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA DW 5000

NGJITËS PËR PLLAKA DW 5000

Sold by DAST
L900L3,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO DECOR SILEX

GRAFIATO DECOR SILEX

Sold by DAST
L5,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart