Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llak 2K epoksid për mikrocimento

L10,800

Llak epoksi me shkëlqim, me bazë uji për mbrojtjen e veshjeve me mikroçimento. Është i përshtatshëm për dysheme, mure dhe sipërfaqe me përdorim të rëndë si tavolina kuzhine, bare, tavolina. Aplikohet në dy shtresa në mënyrë tërthore të paholluar me anë të një rul. I përshtatshëm edhe si para-trajtim në një shtresë përpara se të aplikoni dy shtresa PLANOFINISH PU 2KW MAT, në sipërfaqe me përdorim të rëndë. Vetëm për përdorim të brendshëm.

L10,800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llak 2K epoksid për mikrocimento

Llak 2K epoksid për mikrocimento

Llak epoksi me shkëlqim, me bazë uji për mbrojtjen e veshjeve me mikroçimento. Është i përshtatshëm për dysheme, mure dhe sipërfaqe me përdorim të rëndë si tavolina kuzhine, bare, tavolina. Aplikohet në dy shtresa në mënyrë tërthore të paholluar me anë të një rul. I përshtatshëm edhe si para-trajtim në një shtresë përpara se të aplikoni dy shtresa PLANOFINISH PU 2KW MAT, në sipërfaqe me përdorim të rëndë. Vetëm për përdorim të brendshëm.

  • Konsumi: 100-150 ml/m² për aplikim në 2 shtresa
  • Paketa: Kontejnerë (2+1) L

PLANOFINISH EPOXY mund të përdoret për të mbrojtur dhe përmirësuar sipërfaqet si:

  • Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR PREMIUM, në mure dhe dysheme të brendshme me përdorim të rëndë, në shtëpi, hotele, restorante,
  • dyqane, parkingje, stola të brendshëm dhe mobilje të brendshme, gurë natyralë, gurë Skapifran
  • dysheme industriale prej betoni të trajtuara me ngurtësues sipërfaqësor si NOVADUR S me anë të floatit të fuqisë, në industri, zona parkimi,
  • pika karburanti, rampa.
  • sipërfaqe jo absorbuese si fletë metalike e galvanizuar, poliester
  • veshje mikroçimento të kombinuara me llak poliuretani alifatik – ngjitës PLANOFINISH PU 2KW MAT

Përgatitja e substratit:

PLANOFINISH EPOXY duhet të aplikohet në një sipërfaqe të pastër, të thatë dhe pa pluhur. Nënshtresa duhet të jetë e izoluar nga lagështia në rritje. Përmbajtja e lagështisë në sipërfaqe nuk duhet të kalojë 4%. Temperatura e aplikimit duhet të jetë midis +15°C dhe +30°C.

Përgatitja e përzierjes:

Përbërësit A dhe B janë të paketuara në kontejnerë me një raport përzierjeje të paracaktuar. Komponenti B i shtohet plotësisht komponentit A. Përzierja e dy përbërësve bëhet për rreth 2-3 minuta me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët (300 rpm). Është e rëndësishme të trazoni të dy muret dhe pjesën e poshtme të enës në mënyrë që katalizatori të shpërndahet në mënyrë të barabartë. Lëreni përzierjen të piqet për disa minuta dhe vazhdoni me aplikimin duke mbajtur kohën e punueshmërisë së materialit.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llak 2K epoksid për mikrocimento”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës parketiti ULTRABOND P902 2K
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRANSPALETE 3-TON INGCO HHPT01301
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fibra për beton MAPEFIBRE ST 42
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar i bardhë GRAF 150 A

Astar i bardhë GRAF 150 A

Sold by Bojra Tirana
L2,500L9,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon ngjitës për xhama Bison
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POLISH LUCIDIMI & PASTRUES AREXONS
Llak 2K epoksid për mikrocimento
Llak 2K epoksid për mikrocimento
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart