Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë

  • Rezistent ndaj nxehtësisë pas tharjes së plotë deri në 260 °C dhe shkurtimisht (afërsisht 1 orë) deri në maksimum 300 °C
  • Lehtë për t’u aplikuar
  • Jo i lyer
  • Mbytësi mund të zgjerohet kur bie në kontakt me yndyrën, vajin, ftohësin dhe lëndët djegëse.

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë

Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë

  • Rezistent ndaj nxehtësisë pas tharjes së plotë deri në 260 °C dhe shkurtimisht (afërsisht 1 orë) deri në maksimum 300 °C
  • Lehtë për t’u aplikuar
  • Jo i lyer
  • Mbytësi mund të zgjerohet kur bie në kontakt me yndyrën, vajin, ftohësin dhe lëndët djegëse.

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për bashkimin dhe mbylljen e nyjeve, tegelave dhe plasaritjeve në vendet ku kërkohet rezistencë e lartë ndaj nxehtësisë. Ngjitet shumë mirë me xhamin, smaltin, pllakat, qeramikën me xham dhe metalet e lëmuara. Veçanërisht i përshtatshëm për bashkimin dhe mbylljen e dritareve të furrës dhe mikrovalës, skajeve rreth pllakave të nxehta (qeramike), kanaleve të ngrohjes, kanaleve të tymit, ekraneve të nxehtësisë për oxhakun (gjithashtu i përshtatshëm në formën e tij të lëngshme për aplikime automobilistike).

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për aplikime ku produkti bie në kontakt të drejtpërdrejtë me benzinën, karburantin dizel dhe karburantin e avionëve.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sigurohuni që nyjet të jenë të pastra, të thata dhe pa pluhur, ndryshk dhe yndyrë. Nënshtresat absorbuese dhe sintetika duhet të para-trajtohen me BISON Silicone Primer.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Për një rezultat të mirë, mbuloni skajet e nyjës me shirit maskues. Nëse është e nevojshme, parandaloni lidhjen me tre anë duke e mbushur bashkimin me një shufër mbështetëse shkumë ose film PE.

Mjetet

Aplikoni fishekun me një pistoletë me fuqi. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç epoksid tre-komponentësh PLANIGROUT 300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE BOJE INGCO ASG4042
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKE GIPSI GUARDEX KNAUF
PLLAKE GIPSI GUARDEX KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi tiksotropik ADESILEX PG1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI PER SIPERFAQE TE KROMUARA
PASTE LUCIDIMI PER SIPERFAQE TE KROMUARA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi EMTOP 1400W
Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë
Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart