Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje

L7,500L19,900

Veshje e sipërme me një përbërës, pa zverdhje, elastike, poliuretani per hidroizolim dhe mbrojtje.

HYPERDESMO®-ADY 500 është një lëng poliuretani plotësisht alifatik, me një përbërës. Pas tharjes prodhon një membranë të fortë, por shumë elastike që nuk zverdhet. Ai përmban pigmente dhe mbushës të veçantë inorganik të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyrore. Përdoret si shtresë e sipërme e Sistemit HYPERDESMO®, duke ofruar rezistencë të shtuar ndaj UV dhe mbrojtje ndaj ngjyrave. Shtresa e sipërme HYPERDESMO®-ADY 500 NUK zverdhet ose konsumohet kur ekspozohet drejtpërdrejt në rrezet e diellit (është alifatike) edhe me ngjyra të errëta, p.sh. e kuqe.

L7,500L19,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje

LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje

Veshje e sipërme me një përbërës, pa zverdhje, elastike, poliuretani per hidroizolim dhe mbrojtje.

HYPERDESMO®-ADY 500 është një lëng poliuretani plotësisht alifatik, me një përbërës. Pas tharjes prodhon një membranë të fortë, por shumë elastike që nuk zverdhet. Ai përmban pigmente dhe mbushës të veçantë inorganik të cilët rezultojnë në veti të shkëlqyera të rezistencës mekanike, kimike, termike, UV dhe elementeve natyrore. Përdoret si shtresë e sipërme e Sistemit HYPERDESMO®, duke ofruar rezistencë të shtuar ndaj UV dhe mbrojtje ndaj ngjyrave. Shtresa e sipërme HYPERDESMO®-ADY 500 NUK zverdhet ose konsumohet kur ekspozohet drejtpërdrejt në rrezet e diellit (është alifatike) edhe me ngjyra të errëta, p.sh. e kuqe.

I REKOMANDUAR PËR

Veshje e sipërme e Sistemit HYPERDESMO® për mbrojtja e ngjyrave dhe reflektimi afatgjatë diellor.

TIPARET DHE PËRFITIMET

  • Rezistencë e shkëlqyer ndaj motit dhe UV-së, nr zverdhje (është plotësisht alifatike).
  • Veti të shkëlqyera mekanike, elasticitet të lartë, qëndrueshmëria në tërheqje dhe grisje.
  • Shumë hidrofobik.
  • Rezistencë e shkëlqyer kimike dhe hidrolize.

PROCEDURA E APLIKIMIT

Përzierja:

Përdorni një mikser me shpejtësi të ulët (300 rpm). Shtoni SOLVENT01 5-10% për aplikim me spërkatje.

Aplikacion:

Me furçë, rul ose spërkatje pa ajër, brenda 72 orët e aplikimit të membranës kryesore.

KONSUMI

0,2-0,5 kg/m2.

PASTRIMI

Pastroni mjetet dhe pajisjet fillimisht me peshqir letre dhe më pas duke përdorur SOLVENT-01. Rollers nuk do të jetë i ripërdorshëm.

PAKETIMI

Daulle 1 kg, 5 kg dhe 15 kg.

JETA E RAFTETIT

Mund të ruhet për të paktën 12 muaj në kova origjinale të pahapura në vende të thata dhe në temperaturat 5-25 oC. Pasi një kovë ka qenë hapur, përdorni sa më shpejt të jetë e mundur.

INFORMACION PËR SIGURINË

Përmban tretës të ndezshëm të avullueshëm. Aplikoni në zona të ajrosura mirë, pa duhan, larg flakë të zhveshur. Në ambiente të mbyllura përdorni ventilatorë dhe maska me karbon aktiv. Mbani parasysh se tretësit janë më të rëndë se ajri kështu që zvarriten në kat. MSDS (Fleta e të dhënave të sigurisë materiale) është në dispozicion sipas kërkesës.

 

Fleta e të dhënave teknike

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato CREATIVE PUTZ 1. 2. 3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi EMTOP 1400W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W DIVE PLUS 135
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues për pistoletën e shkumës
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon rezin kimike ankoruese
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE PASTRIMI ME AJER ABG031
LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje
LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje

L7,500L19,900

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart