Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Lubrifikues Kushinetash WURTH

Add your review

Për fiksimin e tufave dhe kushinetave të ekspozuara ndaj temperaturave të larta.

 • Pesha e përmbajtjes: 50 g
 • Baza kimike: Eter i acidit metakrilik
 • Ngjyra: Jeshile
 • Dendësia/kushtet: 1.11 g/cm³ / në përputhje me DIN EN ISO 2811-1
 • I pershtatshem per max. filli: M36
 • Maks. Aftësia për mbushjen e boshllëqeve: 0.2 mm
 • Min./maks. viskoziteti / kushtet: 10000-16000 mPas / në 25°C, Brookfield RVT, boshti 5/20 rpm
 • Kushtet e forcimit/kurimit të plotë: Përjashtimi i oksigjenit dhe kontakti me metalin (jonet e bakrit ose hekurit)
 • Min./maks. forca fillestare: 30-40 min
 • Min./maks. Forca funksionale: 1-3 orë
 • Min./maks. forca përfundimtare: 12h-24h

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Lubrifikues Kushinetash WURTH

Lubrifikues Kushinetash WURTH

Për fiksimin e tufave dhe kushinetave të ekspozuara ndaj temperaturave të larta.

 • Pesha e përmbajtjes: 50 g
 • Baza kimike: Eter i acidit metakrilik
 • Ngjyra: Jeshile
 • Dendësia/kushtet: 1.11 g/cm³ / në përputhje me DIN EN ISO 2811-1
 • I pershtatshem per max. filli: M36
 • Maks. Aftësia për mbushjen e boshllëqeve: 0.2 mm
 • Min./maks. viskoziteti / kushtet: 10000-16000 mPas / në 25°C, Brookfield RVT, boshti 5/20 rpm
 • Kushtet e forcimit/kurimit të plotë: Përjashtimi i oksigjenit dhe kontakti me metalin (jonet e bakrit ose hekurit)
 • Min./maks. forca fillestare: 30-40 min
 • Min./maks. Forca funksionale: 1-3 orë
 • Min./maks. forca përfundimtare: 12h-24h
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Min./maks. kushtet e temperaturës: -55 deri në 200 °C
 • Min. pika e ndezjes: 90 °C
 • Çift rrotullues shkëputjeje min./maks. / kushtet: 25-60 Nm / DIN EN 15865
 • Min. çift rrotullimi mbizotërues: 20 Nm
 • Kushtet për çift rrotullues mbizotërues: DIN EN 15865
 • Min./maks. Rezistenca prerëse/kushtet: 25-50 N/mm² / në përputhje me ISO 10123
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 18 muaj / në temperaturë dhome
 • Pa tretës: Po
 • Pa silikon: Po

Lidhje me forcë të lartë

Mund të hiqet vetëm pasi të nxehet deri në 300°C

Gama e temperaturës së lartë deri në 200°C

Forca në 100°C ende 85% e forcës maksimale

Kapaciteti maksimal i mbushjes së fugave prej 0,2 mm

Mbush plotësisht vrazhdësi të gjera sipërfaqësore

Parandalon korrozionin e fërkimit

Kushinetat nuk do të kapen

Shërim i shpejtë

Rezistencë e lartë

Rezistent ndaj një numri të madh të bazave, gazrave, tretësve, vajrave dhe lëndëve djegëse (shih listën e rezistencës)

Pa silikon, pa tretës dhe pa vaj

Sistemi DOS:

 • Funksionim praktik, me një dorë falë mbylljes praktike me rrotullim, prandaj gjithmonë me një dorë të lirë për t’u kapur.
 • Sistemi i shpërndarjes me rregullim të vazhdueshëm mundëson rregullimin e shpërndarjes për t’iu përshtatur aplikacionit dhe për të mbajtur konsumin dhe kostot në minimum.
 • Optimizimi i kostos përmes zbrazjes pothuajse të plotë, asnjë material i mbetur nuk mbetet në qafën e shpërndarjes.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lubrifikues Kushinetash WURTH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTRUES PLLAKASH KOVË SFUNGJER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON PËR NGJITJE DRURI
SILIKON PËR NGJITJE DRURI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON PËR MBYLLJEN E MOTORRIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve
Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NIVEL DIGJITAL SPIRIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart