Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON NGJITËS PËR PISHINA

Add your review

Ngjitës strukturor me forcim të shpejtë i zhvilluar posaçërisht për përdorim në dhe rreth pishinave.

 • Përmbajtja: 290 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: MS polimer
 • Ngjyra: E bardhe
 • Dendësia/kushtet: 1,48 g/cm³ / në 23°C, lagështia relative 50%
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 4 mm/d / 23°C dhe lagështi relative 50%
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 40 deri në 5 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 90 °C
 • Kushtet për rezistencë ndaj grisjes: në përputhje me DIN 53504
 • Rezistencë afatshkurtër ndaj: Aromatikëve, Estereve, Ketoneve
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / zonë magazinimi e freskët dhe e thatë
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON NGJITËS PËR PISHINA

SILIKON NGJITËS PËR PISHINA

Ngjitës strukturor me forcim të shpejtë i zhvilluar posaçërisht për përdorim në dhe rreth pishinave.

 • Përmbajtja: 290 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: MS polimer
 • Ngjyra: E bardhe
 • Dendësia/kushtet: 1,48 g/cm³ / në 23°C, lagështia relative 50%
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 4 mm/d / 23°C dhe lagështi relative 50%
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 40 deri në 5 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 90 °C
 • Kushtet për rezistencë ndaj grisjes: në përputhje me DIN 53504
 • Rezistencë afatshkurtër ndaj: Aromatikëve, Estereve, Ketoneve
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / zonë magazinimi e freskët dhe e thatë
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po

Përshkrim

 • Për qeramikë, plastikë, metal dhe qelq
 • Rezistent ndaj ndikimeve kimike si klori
 • Ngjitje e lartë fillestare
 • Forcim i shpejtë
 • Nuk lë njolla
 • Pa tretës

Njoftim

MS Pool është i përshtatshëm për lidhje urgjente dhe riparime të përkohshme. Jo i përshtatshëm për vula që do të zhyten në ujë.

Zona e aplikimit

Për përdorim në zona sanitare dhe banja, si dhe për aplikime nënujore.

Udhëzimet

Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e pastër dhe pa yndyrë. Nuk kërkohet abetare. Për të lejuar ventilim dhe fleksibilitet adekuat, ngjitësi duhet të jetë së paku 1–6 mm i trashë ndërmjet elementëve që bashkohen.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON NGJITËS PËR PISHINA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
MIKROMETER DIGJITAL WURTH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELEKTROGUR WURTH EWS 7-115 BASIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR WURTH 50 L
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
MASKË SALDIMI AUTOMATIKE WSH III 10-11
MASKË SALDIMI AUTOMATIKE WSH III 10-11
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAJISJE E MBLEDHJES TË VAJIT TË PËRDORUR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart