Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO

Add your review

L1,000L3,600

Stuko veneciane e bazuar në lidhës emulsioni, pigmente dhe agregate shumë të larta merita. Përdor stuko Spatula, vetë lustrim. Veçantia e përbërësve e kombinuar me teknika e aplikimit ju lejon të merrni dekorime elegante dhe të rafinuara efektet në mure ose detaje arkitektonike siç janë kolonat, kornizat. E aplikueshme në mbështetëse të ndryshme të murit, të tilla si gips, suva civile, suva përgatitur siç duhet.
Është baza për marrjen e ngjyrave të tabelës LUCIANO EP!C me SISTEMIN NGJYRSUES dhe Ngjyrosës AQUA.

Katallogu i Ngjyrave

SKU: N/A Tag:

L1,000L3,600

@ Colorificio Sammarinese Spa
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO

STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO

Stuko veneciane e lustruar, ideale për përfundime moderne në gips, suva civile, plasterboard, rrit të gjitha sipërfaqet në të cilat është aplikuar. Është gati për përdorim dhe ju lejon merrni ngjyra të ndryshme. Ajo lahet dhe merr frymë. Mund të ngjyroset me sistem tintometrik Colormaker.

Përbërja

Stuko veneciane e bazuar në lidhës emulsioni, pigmente dhe agregate shumë të larta merita. Përdor stuko Spatula, vetë lustrim. Veçantia e përbërësve e kombinuar me teknika e aplikimit ju lejon të merrni dekorime elegante dhe të rafinuara efektet në mure ose detaje arkitektonike siç janë kolonat, kornizat. E aplikueshme në mbështetëse të ndryshme të murit, të tilla si gips, suva civile, suva përgatitur siç duhet.
Është baza për marrjen e ngjyrave të tabelës LUCIANO EP!C me SISTEMIN NGJYRSUES dhe Ngjyrosës AQUA.

Ngjyra e bardhë bazë.

Cikli i aplikimit

PRERGATITJA E SUPORTIT
Në suva të reja, të kuruara për të paktën tridhjetë ditë, pastroni me kujdes, pastaj aplikoni një shtresë prej 22860150 FONDO UNIVERSALE PER DECORATIVI.
Në suva të vjetra ose tashmë të lyera, eliminoni të gjitha pjesët e paqëndrueshme dhe pak ngjitur mekanikisht ose me mbartës të bojës. Pastroni plotësisht sipërfaqen dhe aplikoni një shtresë fiksuese 23400090 SILOFIX WHITE (shih fletë e të dhënave teknike) dhe më pas një shtresë prej 22860150 FOND UNIVERSAL DEKORATIVE.
Në prani të sipërfaqeve të ashpra dhe të parregullta, të lëmuara me 23100020 TITANSTUCCO
Në pllaka gipsi, pastroni plotësisht, aplikoni një shtresë prej 23400003 TITANCRIL (shih fletën e të dhënave teknike), e ndjekur nga një shtresë prej 22860150 FONDO UNIVERSALE DEKORATIV.

APLIKIMI:
Pra, me mbështetjen e përgatitur siç duhet:
Aplikoni 23110800L0016 EP! C LUCIANO në mënyrë të barabartë me një mistri çeliku inox për të arritur një efekt kompakt. Pas 5/6 orësh, aplikoni shtresat e tjera me një mistri prej çeliku inox (madje të mëdha variabël) për të marrë efektin përfundimtar të dëshiruar. Kur tharja është pothuajse e plotë, lustroni 23110800L0016 EP! C LUCIANO duke kaluar fuqishëm me shpatullën prej çeliku inox.

Njihuni me produktet tona Colorificio Sammarinese

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO

Paketimi

,

Videos: STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO VENECIANE EP!C LUCIANO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT TRASPIROL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR BOJRA DEKORATIVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË SPECIALE EFEKT "dërrasë të zezë"
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart