Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

TRONKATRICE KGS 315 PLUS

L71,250

TRONKATRICE KGS 315 PLUS

Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 °: 320/223 mm // 12 9/16 / 8 3/4 ”
Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 °: 120/76 mm // 4 11/16 / 3 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100%: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S6 20%: 2200 W

SKU: 0103150000 Tags: ,

L71,250

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

TRONKATRICE KGS 315 PLUS

TRONKATRICE KGS 315 PLUS

Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 °: 320/223 mm // 12 9/16 / 8 3/4 ”
Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 °: 120/76 mm // 4 11/16 / 3 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100%: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S6 20%: 2200 W

Përshkrim

 • Fleksibiliteti maksimal kur sharroni falë tryezës rrotulluese dhe kokës së sharrës të prirur në të dy anët
 • Performancë e madhe prerëse për shkak të motorit jashtëzakonisht të fuqishëm universal dhe tehut të madh të sharrës
 • Kontrolli i shpejtësisë për gamën e gjerë të aplikimit, p.sh. për prerjen e profileve të aluminit dhe plastikës
 • Funksion rrëshqitës për pjesë të gjera të punës.
 • Transport i lehtë falë dorezave të dizajnuara ergonomikisht dhe bllokimit të kokës së sharrës
 • Aftësi e shkëlqyeshme për nxjerrjen e pluhurit në sajë të një modeli të dyfishtë të portës së nxjerrjes të afruar me pjesën e punës.
 • Vario-Constamatic (VC) -Elektronikë me valë të plotë për të punuar me shpejtësi të personalizuar për t’iu përshtatur materialeve të aplikimit dhe shpejtësive që mbeten pothuajse konstante edhe nën ngarkesë
 • Metabo Quick për ndërrimin e tehut pa mjete
 • Fillim i butë për jetë të gjatë shërbimi të motorit dhe makinës
 • Vendosja e shpejtë dhe precize e këndeve të zakonshëm duke përdorur pikat e ndaljes
 • Rrëshqitje profilesh të larta të gardhit të pasmë për sharrim të sigurt
 • Shtrëngues materiali për fiksimin e sigurt të pjesës së punës nga sipër ose nga përpara
 • Zgjatjet e integruara, të gjerësisë së tryezës, të bëra nga alumini i derdhur
 • Udhëzues për thellësinë për krijimin e lehtë të brazdave
 • Të gjitha shkallët dhe elementët e funksionimit janë të dukshme nga pozicioni i punës dhe mund të funksionojnë në mënyrë intuitive

Të dhënat teknike

Karakteristikat

 • Përmasat950 x 765 x 660 mm // 3.2 x 2.5 x 2.2 ft
 • Sipërfaqja mbështetëse1070 x 505 x 365 mm
 • Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 ° 320/223 mm // 12 9/16 / 8 3/4 “
 • Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 ° 120/76 mm // 4 11/16 / 3 “
 • Kapaciteti i prerjes 90 ° / 90 ° 320 x 120 mm // 12 9/16 x 4 11/16 “
 • Kapaciteti i prerjes 45 ° / 45 ° 223 x 76 mm // 8 25/32 x 3 “
 • Vendosja e rrotullës majtas / djathtas47 / 60 °
 • Tehu i sharrës anon majtas / djathtas46 / 46 °
 • Teh sharre: 315 x 30 mm // 12 3/8 x 1,181 “
 • Fuqia hyrëse e vlerësuar 1600 W
 • Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100% 1600 W
 • Fuqia hyrëse e vlerësuar S6 20% 2200 W
 • Shpejtësia pa ngarkesë3100 – 4100 rpm
 • Revolucionet në ngarkesën nominale4100 rpm
 • Shpejtësia e prerjes 51 – 68 m / s // 167 – 223 ft / s
 • Pesha 27,2 kg / 60 bs
 • Gjatësia e kabllit2,1 m / 7 ft

Emetimi i zhurmës

 • Niveli i presionit të tingullit 89 dB (A)
 • Niveli i fuqisë së tingullit (LwA) 98 dB (A)
 • Pasiguria e matjes K2.6 dB (A)
Fusha e dorëzimit
 • Teh sharre karabit (84 dhëmbë)
 • Përshtatës 35/58 mm
 • 2 Zgjatjet e gjatësisë së tryezës
 • Morsetë materiali

Njihuni me produktet tona METABO

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “TRONKATRICE KGS 315 PLUS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
lama-sharre-horizontale-dru-metale
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRONKATRICE ME DISK KS-216-M
TRONKATRICE ME DISK KS-216-M
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POMPË PRESIONI HWW 4000/25 G
POMPË PRESIONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETË BOJE FSP 600 HVLP
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ZMERILUSE AJRI RETHORE DSX 150
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELEKTROGUR WEA 26-230 MVT QUICK
ELEKTROGUR WEA 26-230 MVT QUICK
TRONKATRICE KGS 315 PLUS
TRONKATRICE KGS 315 PLUS
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart