Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Astar me kuarc PLANO BOND

Add your review

L2,700L7,800

Primer me rrëshirë sintetike me një përbërës, i përmirësuar me rërë kuarci, i cili krijon urë ngjitëse në sipërfaqe të lëmuara absorbuese. Aplikohet në beton të lëmuar përpara aplikimit të veshjeve me bazë çimento si: suva, ngjitës pllakash si dhe llaç si NOVABOND PS FLEX dhe NOVABOND PS FIBER në aplikimet e sistemeve kompozite termoizoluese të jashtme. I përshtatshëm për krijimin e një ure ngjitëse midis suvasë dhe çimentos në aplikimet me suva gipsi ose për ngjitjen e pllakave me ngjitës me bazë çimentoje në pllaka gipsi ose çimentoje. E disponueshme në ngjyrën ‘terrakota të kuqe’ për të kontrolluar mbulimin e sipërfaqes së prerë. Koha e pritjes përpara se të aplikoni shtresën pasuese: > 6 orë në varësi të temperaturës dhe porozitetit të nënshtresës.

L2,700L7,800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Astar me kuarc PLANO BOND

Astar me kuarc PLANO BOND

Astar me bazë rrëshirë sintetike i përzier me rërë kuarci që krijon urë ngjitëse në beton të lëmuar përpara aplikimit të suvasë

Primer me rrëshirë sintetike me një përbërës, i përmirësuar me rërë kuarci, i cili krijon urë ngjitëse në sipërfaqe të lëmuara absorbuese. Aplikohet në beton të lëmuar përpara aplikimit të veshjeve me bazë çimento si: suva, ngjitës pllakash si dhe llaç si NOVABOND PS FLEX dhe NOVABOND PS FIBER në aplikimet e sistemeve kompozite termoizoluese të jashtme. I përshtatshëm për krijimin e një ure ngjitëse midis suvasë dhe çimentos në aplikimet me suva gipsi ose për ngjitjen e pllakave me ngjitës me bazë çimentoje në pllaka gipsi ose çimentoje. E disponueshme në ngjyrën ‘terrakota të kuqe’ për të kontrolluar mbulimin e sipërfaqes së prerë. Koha e pritjes përpara se të aplikoni shtresën pasuese: > 6 orë në varësi të temperaturës dhe porozitetit të nënshtresës.

  • Konsumi: 0,3-0,6 kg/m²
  • Ngjyra: Terrakota
  • Paketimi: Kontejnerë 20 kg, Enë 5 kg
  • Paleta: 450 kg, 480 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat duhet të jenë të pastra, të thata, të pastruara mirë dhe pa vaj, yndyrë, çimento dhe pjesë të lirshme.

Aplikacion:

Përpara se ta aplikoni përzieni përmbajtjen e enës derisa të bëhet një përzierje homogjene. PLANO BOND mund të aplikohet në nënshtresë me furçë ose me rul. Produkti thahet me prekje për rreth dy orë.

Rekomandime:

Shmangni përdorimin e PLANO BOND:

  • Për të siguruar kushtet e duhura të ruajtjes, duhet pasur kujdes gjatë ruajtjes. Formimi i agregateve të kuarcit mund të përshpejtohet nga temperaturat e larta
  • Në rastet kur temperatura e nënshtresës dhe e mjedisit është më e vogël se +5°C ose më e lartë se +35°C si dhe lagështia relative është më e madhe 80%.
  • në nënshtresa të lagura
  • Gjithashtu vini re sa vijon:

Mbroni sipërfaqen me pllaka nga shiu dhe ngrica për 24 orët e para

  • Aplikimi duhet të kryhet nga përdorues profesionistë

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Astar me kuarc PLANO BOND


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Astar me kuarc PLANO BOND”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Paste Lucidimi Farecla G360
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Veshje mikro-çimentoje DECOCEM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR SILIKON XHAMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç me fibra çeliku MAPEGROUT SV-FIBER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W DIVE EXTRA 135
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
SET LUCIDIMI SFUNGJER 8 COPE
SET LUCIDIMI SFUNGJER 8 COPE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart