Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BIOFINISH PRO

L950

 • Knauf Biofinish Pro është:
 • Stuko Patinimi një material formulues pluhur, i ndërtuar mbi një bazë të veçantë gipsi dhe aditivë plastikë të kombinuar për qëllimet e tij të aplikimit.
 • Për aplikim makinerie ose manuale. Konsumi: 1 kg / m² për 1 mm trashësi

L950

@ materiale.ndertimi.donald
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BIOFINISH PRO

BIOFINISH PRO

Knauf Biofinish pro është një material stukues në formë pluhuri, i ndërtuar mbi një bazë gipsi special dhe aditivë plastikë të kombinuara për qëllimet e saj të aplikimit.Për aplikim në makinë ose manual. Konsumi: 1 kg / m² për trashësi 1 mm

➡️Kombinimi perfekt i cilësisë, qëndrueshmërisë dhe besimit.
➡️Rezultate të shkëlqyera në pak përpjekje dhe shpenzime.
➡️Për SIPËRFAQE PERFEKTE zgjidhni BioFinish Pro.

KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI me bazë gëlqere të përgatitur në fabrikë e destinuar për përdorim të brendshëm. Me qëllim për përfundimin e butë të sipërfaqeve të mureve dhe tavaneve, të suvatuara me gëlqere-çimento suva si Knauf Biorit 110.

 • Produkt pluhur
 • Masë e butë e bazuar në polimer
 • Material nivelimi
 • Përgatitja e përfunduar e suvasë dhe betonit
 • Nivelimi i sipërfaqes së pllakave të gipsit për të arritur nivelin e cilësisë K3 dhe K4
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Orari i gjatë i punës i hapur
 • Lëmohet lehtë
 • E bardha polare
 • Përzierja manuale dhe makinerike e materialit pa gunga
 • Zbatim manual me mistri ose shpatull (jastëk zbutës).
 • Koha e hapur e punës – 20 min nga aplikimi

Përbërja e produktit: Gëlqere, lidhës hidraulik, pluhur guri, aditivë për punueshmërinë.

Magazinimi: në paleta druri në në një vend të thatë.

Cilësia: Produkti i nënshtrohet kontrollit të përhershëm të cilësisë dhe mban shenjën CE. Përdorni materialin brenda 12 muaj nga data e prodhimit.

Punime përgatitore

Sipërfaqja mbi të cilën vendoset stuko duhet të jetë e thatë, pa pluhura, e degretizuar, mbajtës i ngarkesës, e rrafshët, pa të çara dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen e stukos.

Përzierja e materialeve

Zbatimi manual:

Përzieni përmbajtjen e paketuar me rreth. 10 litra ujë dhe përzieni derisa masa të homogjenizohet. Pas kësaj, lini materialin të qëndrojë për 10 minuta dhe pastaj përsëri trazojeni që të arrihet konsistenca, nëse është e nevojshme, rregullohet duke shtuar ujë ose përmbajtje. Pastroni mjetet e punës me ujë menjëherë pas përdorimit.

Performanca

Masa e stukos zbatohet me dorë, me një mistri. Aplikoni materialin në të paktën dy shtresa. Vendosni shtresën e parë në një trashësi prej 1 mm dhe pas afërsisht. Aplikoni shtresën tjetër për 5 orë. Materiali pas tharjes së plotë, përfundoni sipërfaqen me letër të imët letër zmerile. Trashësia maksimale totale e materialit të aplikuar është 3 mm.

Temperatura e funksionimit

Materiali nuk duhet të aplikohet në temperatura të ajrit dhe substratit nën + 5 ° C dhe më e lartë se 25 ° C. Mbroni stukon e sapo aplikuar nga ngrica, tharje shumë të shpejtë dhe acari.

Shënime speciale

Përzieni materialin vetëm me ujë të pastër dhe pa shtuar aditivë. Sipërfaqja e aplikuar me stuko Knauf Biofinish është e përshtatshme për lyerje me ngjyra shpërndarëse. Nuk rekomandohet të ngjitni letër-muri mbi sipërfaqen e lëmuar me Biofinish

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BIOFINISH PRO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO AKRILIKE BK-Plast
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLE PLLAKASH DW 3000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolle gri per ngjitje Polisteroli Bk-Stirolfix-Base
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOELASTIC A+B
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BITUM I LENGSHËM
BITUM I LENGSHËM
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
GËRSHËRE LLAMARINE AKIFIX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart