Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX

Add your review

L1,700

Ngjitës elastik me bazë çimento me performancë të lartë me kohë të zgjatur të hapjes për pllaka qeramike dhe porcelani gres C2TE S1
Ngjitës me bazë çimento me fleksibilitet të lartë dhe performancë me një komponent i klasifikuar si tip C2TE S1, sipas EN 12004 \ 12002 pa rrëshqitje vertikale dhe kohë të zgjatur të hapjes. Është i përshtatshëm për pllaka qeramike dhe gurë natyralë, me përjashtim të gurëve natyrorë të ndjeshëm ndaj lagështirës dhe për aplikime si në zonat e brendshme ashtu edhe në ato të jashtme. Mund të përdoret në aplikime kërkuese si pllaka gipsi të papërshkueshëm nga uji, sistemet e ngrohjes nën dysheme, fasadat e jashtme, pllakat me përmasa të mëdha, pllakë mbi pllakë etj. pa shtimin e lateksit përforcues.

L1,700

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX

KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX

Ngjitës elastik me bazë çimento me performancë të lartë me kohë të zgjatur të hapjes për pllaka qeramike dhe porcelani gres C2TE S1
Ngjitës me bazë çimento me fleksibilitet të lartë dhe performancë me një komponent i klasifikuar si tip C2TE S1, sipas EN 12004 \ 12002 pa rrëshqitje vertikale dhe kohë të zgjatur të hapjes. Është i përshtatshëm për pllaka qeramike dhe gurë natyralë, me përjashtim të gurëve natyrorë të ndjeshëm ndaj lagështirës dhe për aplikime si në zonat e brendshme ashtu edhe në ato të jashtme. Mund të përdoret në aplikime kërkuese si pllaka gipsi të papërshkueshëm nga uji, sistemet e ngrohjes nën dysheme, fasadat e jashtme, pllakat me përmasa të mëdha, pllakë mbi pllakë etj. pa shtimin e lateksit përforcues.

  • Konsumi: 2-6 kg/m²
  • Ngjyra: E bardhë
  • Paketimi: Qese letre 25 kg
  • Paleta: 1350 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresa duhet të jetë kompakte, e pastër, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e GRANITIVA FLEX. Rezistenca minimale në tërheqje e nënshtresës duhet të jetë së paku 1,5 N/mm².
Pllakat ekzistuese prej qeramike, porcelani gres, mbulesa prej mermeri dhe guri në dysheme dhe/ose mure duhet të ngjiten fort në nënshtresë dhe pa mbetje në sipërfaqen e tyre që mund të rrezikojë ngjitjen. Nëse kërkohet, pastroni mbulesat me detergjent të përshtatshëm, në varësi të llojit të papastërtisë, si PASTRIMI ALCALINE, ACID CLEAN ose ACID CLEAN TURBO dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e qeses së letrës 25 kg që përmban GRANITIVA FLEX (25 kg) me 6 – 7 litra ujë të pastër dhe të freskët me anë të një përzierësi elektrik të përshtatshëm me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta, derisa të krijohet një llaç i njëtrajtshëm pa gunga. fituar. Përzierja ka një jetëgjatësi në tenxhere prej 4 orë. Gjatë periudhave të nxehta dhe në përgjithësi, rekomandohet të shmanget ekspozimi i drejtpërdrejtë i materialeve në rrezet e diellit (në formë pluhuri ose të lëngshëm) përpara përdorimit, në të kundërt koha e punës zvogëlohet. Në çdo rast shmangni përzierjen me dorë.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specification: KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Karakteristika të Përgjitshme
Ngjyra

Specification
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko GIPS FUGEN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR ONE 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer epoksi me dy komponentë
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO BASIC PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll pllakash qeramike dhe porcelani KF300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE SILIKONI SALLAM ALUMINI
KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX
KOLLË PËR PLLAKA TE MEDHA GRANITIVA FLEX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart