Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento

L8,500

Hidroizolues me bazë çimentoje dhe llaç mbrojtës prej betoni me një përbërës, fleksibël. Ideale për mbrojtjen e betonit të armuar në mjedise shumë korrozive si ura dhe struktura pranë detit. Zbatohet gjithashtu si material hidroizolues i nënshtresave absorbuese si: mallëra çimentoje, veshje çimentoje, llaç murature, pllaka çimentoje dhe nënshtresa jo absorbuese si shtroja ekzistuese, terrazo e lëmuar para mbulesave si mermeri dhe guri, veshje me mikroçimento PLANOCOLOR MICROCEMENT, Veshje me mikro guralecë PLANOCOLOR TERRAZZO, “qilim guri” PLANOCOLOR GRANIT në dysheme të jashtme, dushe dhe pishina. Trashësia minimale totale e aplikimit: 2 mm. Në pllaka çimentoje, qoshe dhe për kontroll më të mirë të trashësisë, rekomandohet aplikimi me inkorporimin NOVAMIX FIBERGLASS NET.

L8,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento

Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento

Hidroizolues me bazë çimentoje dhe llaç mbrojtës prej betoni me një përbërës, fleksibël. Ideale për mbrojtjen e betonit të armuar në mjedise shumë korrozive si ura dhe struktura pranë detit. Zbatohet gjithashtu si material hidroizolues i nënshtresave absorbuese si: mallëra çimentoje, veshje çimentoje, llaç murature, pllaka çimentoje dhe nënshtresa jo absorbuese si shtroja ekzistuese, terrazo e lëmuar para mbulesave si mermeri dhe guri, veshje me mikroçimento PLANOCOLOR MICROCEMENT, Veshje me mikro guralecë PLANOCOLOR TERRAZZO, “qilim guri” PLANOCOLOR GRANIT në dysheme të jashtme, dushe dhe pishina. Trashësia minimale totale e aplikimit: 2 mm. Në pllaka çimentoje, qoshe dhe për kontroll më të mirë të trashësisë, rekomandohet aplikimi me inkorporimin NOVAMIX FIBERGLASS NET.

 • Konsumi: 1,2 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: E bardhë
 • Paketimi: Qese letre 20 kg
 • Paleta: 1200 kg

Përdorimi

SC ELASTIC është i përshtatshëm për hidroizolim dhe mbrojtje në:

 • betoni i armuar në një mjedis shumë gërryes si ura dhe struktura pranë detit duke rritur rezistencën ndaj karbonizimit
 • Sipërfaqet me bazë betoni dhe çimentoje, si p.sh. kulmet, tarracat dhe sipërfaqet e ekspozuara ndaj kushteve të motit
 • muratura që bie në kontakt me tokën, si themele, bodrume, vazo, etj.
 • Pishina, ballkone, banja, zona të lagura dhe dysheme të jashtme para aplikimit të pllakave, gurëve natyrorë si dhe PLANOCOLOR GRANIT,
 • MICROCEMENT dhe TERRAZZO (veshje mikro guralecë).
 • materiale murature, si pllaka gipsi, pllaka çimentoje

Përgatitja e përzierjes:

Shtoni pluhurin prej 20 kg në një enë të përshtatshme që përmban 4 – 6 litra ujë të pastër, duke e trazuar. Përzieni me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët (500 RPM) për 3 – 5 minuta derisa të arrihet homogjenizimi i plotë i përzierjes pa gunga. Për sasi të vogla, përzierja mund të bëhet me dorë. Përzierja tani është gati për përdorim. Llaçi duhet të aplikohet në kushte normale brenda 45 – 60 minutave nga fillimi i përzierjes. Pas kësaj periudhe, mos u përpiqni ta ripërzieni me ujë. Temperaturat e ulëta zgjasin kohën e punës së llaçit, ndërsa temperaturat e larta reduktojnë në mënyrë drastike punueshmërinë.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fije strukturore çeliku MAPEFIBRE STEEL 85/50
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DIRECT 3 ne 1 - Boje Zmalto
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon poliuretani MAPEFLEX PU 45 FT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLET AJRI MINI PER DIZENJATORË
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko patinimi SPACHTEL FINISH ACRYL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON MAPEI ANTIMYK
Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento
Llaç hidroizolues fleksibël me bazë çimento
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart