Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve

Add your review

Ngjitës me bazë polimeri MS që spërkatet për rikthimin e strukturës origjinale pas punës së riparimit të aksidenteve.

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Baza kimike: Polimer i përzier POP
 • Dendësia/kushtet: 1,48 g/cm³ / në 23°C, lagështia relative 50%
 • Fortësia Shore A: 40
 • Min. Koha / kushtet e formimit të lëkurës: 25 min / në përputhje me DIN 50014
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 30 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 80 °C
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 15 muaj
 • Kushtet për të ruajtur jetëgjatësinë nga prodhimi: në 5°C deri në 25°C
 • Pa silikon: Po
 • Pa izocianate: Po

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve

Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve

Ngjitës me bazë polimeri MS që spërkatet për rikthimin e strukturës origjinale pas punës së riparimit të aksidenteve.

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Baza kimike: Polimer i përzier POP
 • Dendësia/kushtet: 1,48 g/cm³ / në 23°C, lagështia relative 50%
 • Fortësia Shore A: 40
 • Min. Koha / kushtet e formimit të lëkurës: 25 min / në përputhje me DIN 50014
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 30 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 80 °C
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 15 muaj
 • Kushtet për të ruajtur jetëgjatësinë nga prodhimi: në 5°C deri në 25°C
 • Pa silikon: Po
 • Pa izocianate: Po

Gama shumë e gjerë e ngjitësve

Ngjitet në një gamë të madhe sipërfaqesh, edhe pa shtresë primer.

Shore e lartë Një fortësi

Materiali është rezistent ndaj ngarkesave mekanike.

Rezistencë e lartë në tërheqje dhe zgjatje në çasje

Tegeli gjithashtu përballon lëvizje/zgjatime më të forta.

E qëndrueshme ndaj rrezeve UV

Sjellje e shkëlqyer e plakjes, edhe kur qepjet nuk janë të lyera.

“I lagur në të lagësht” mund të lyhet sipër

Pa izocianate dhe silikon

Njoftim

Nuk i përmbahet PP/PE/PTFE. Dichtfix nuk duhet të bie në kontakt me materiale PU të freskëta (të pa kuruara). Kur lyeni me bojëra metalike, duhet patjetër të aplikohet një astar bllokues. Për shkak të numrit të madh të sistemeve të bojës, ne rekomandojmë kryerjen e testeve paraprake.

Udhëzimet e përdorimit janë rekomandime të bazuara në testet që kemi kryer dhe përvojën tonë; kryeni testet tuaja përpara çdo aplikimi. Për shkak të numrit të madh të aplikacioneve dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për një rezultat specifik aplikimi. Për aq sa shërbimi ynë falas i klientit ofron informacion teknik ose vepron si shërbim këshillues, ky shërbim nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi, përveç rasteve kur këshilla ose informacioni i dhënë bie brenda fushëveprimit të shërbimit tonë të specifikuar, të rënë dakord me kontratë ose kur këshilltari ka vepruar qëllimisht. Ne garantojmë cilësi të qëndrueshme të produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime teknike dhe për të zhvilluar më tej produktet.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRAPAN ME KEND WB 10-RLE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAJISJE E MBLEDHJES TË VAJIT TË PËRDORUR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON IZOLUES LLAMARINE AUTO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDEO ENDOSCOPE PËR SERVISE
VIDEO ENDOSCOPE PËR SERVISE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MATRAPIK SHPUES BËRTHAMË DS 180-P
Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve
Ngjitës metali për riparimet ndaj aksidenteve
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart