Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës silikoni universal Bison

 • Rezistent ndaj ujit (detit).
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Rezistente ndaj mykut
 • Ngjitje e shkëlqyer në të gjitha sipërfaqet
 • Rezistente ndaj kimikateve
 • Ngjyra të shpejta
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -50°C dhe +120°C

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës silikoni universal Bison

Ngjitës silikoni universal Bison

 • Rezistent ndaj ujit (detit).
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Rezistente ndaj mykut
 • Ngjitje e shkëlqyer në të gjitha sipërfaqet
 • Rezistente ndaj kimikateve
 • Ngjyra të shpejta
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -50°C dhe +120°C

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për mbylljen e nyjeve, tegelave dhe plasaritjeve në të gjitha llojet e aplikimeve. I përshtatshëm për vulosje në aplikime sanitare dhe ndërtimore, për shembull në shtëpi, konstruksion xhami, ndërtim vitrinash, makinë, varkë dhe karvan. Gjithashtu i përshtatshëm për ngjitjen dhe mbylljen e xhamit të pastër, vitrinave dhe dritareve. Përmbahet pothuajse në të gjitha materialet. Jo i përshtatshëm për bitum, polietileni, polipropilen, PTFE dhe akuariume.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për polietileni (PE), polipropileni (PP), PTFE dhe bitum.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5°C dhe +40°C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur dhe yndyrë. Sintetika duhet së pari të ashpërsohet dhe/ose të trajtohet paraprakisht me Primer silikoni BISON.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Për një rezultat të mirë, mbuloni skajet e nyjës me shirit maskues. Nëse është e nevojshme, parandaloni lidhjen me tre anë duke e mbushur bashkimin me një shufër mbështetëse shkumë ose film PE.

Mjetet

Aplikoni fishekun me një pistoletë me fuqi. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

GJATË PËRDORIMIT:

Trajtimi i paketimit

Përdorni armë izoluese për të trajtuar fishekun. Hapni fishekun duke prerë thithkën plastike në anën e sipërme te filli i vidës me një thikë të mprehtë. Vidhosni grykën dhe gamën në gjerësinë e dëshiruar.

Udhëzimet për përdorim

Siguroni një gjerësi bashkimi minimale prej 6 mm dhe një maksimum prej 20 mm. Thellësia e bashkimit varet nga gjerësia e nyjës. Mbani një thellësi bashkimi prej 6 mm deri në një gjerësi bashkimi prej 12 mm. Përtej kësaj, thellësia e bashkimit duhet të jetë gjysma e gjerësisë së bashkimit. Injektoni ngjitësin në mënyrë të barabartë në bashkim dhe mjet brenda 10 minutave me një thikë stuko, të lagur me një zgjidhje sapuni. Hiqni shiritin maskues të aplikuar menjëherë pas veglave. Pas përafërsisht. Pas 10 minutash, do të formohet një lëkurë sipërfaqësore.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës silikoni universal Bison”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POLISH UNIVERSALE LUCIDIMI AREXONS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 200L INGCO AC402001
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar Nefti Dur - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Veshje mikro-çimentoje DECOCEM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent H5000

Katalit transparent H5000

Sold by Bojra Tirana
L2,400L8,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES HYDROGUARD ELASTIC
Ngjitës silikoni universal Bison
Ngjitës silikoni universal Bison
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart