Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon i bardhë akrilik që lyhet

L350

 • E lyershme
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • I papërshkueshëm nga uji pasi të jetë kuruar plotësisht
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Mund të përdoret brenda dhe jashtë
 • Elasto-plastike e përhershme (maksimumi 12,5 % shtrirje)
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -20 °C dhe +75 °C

L350

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon i bardhë akrilik që lyhet

Silikon i bardhë akrilik që lyhet

 • E lyershme
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • I papërshkueshëm nga uji pasi të jetë kuruar plotësisht
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Mund të përdoret brenda dhe jashtë
 • Elasto-plastike e përhershme (maksimumi 12,5 % shtrirje)
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -20 °C dhe +75 °C

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për vulosjen e fugave, tegelave dhe çarjeve në kornizat e dyerve dhe dritareve, pragjet e dritareve, panelet, shkallët, dërrasat e skajeve, muret, muret e tharjes, tavanet dhe kanalet. Gjithashtu i përshtatshëm për mbylljen e çarjeve të vogla dhe të çarjeve në mure. Ngjitet në tulla, beton (qelizor), murature, suva, dru, metale dhe nënshtresa më poroze. Nuk ngjitet në bitum, PE, PP, PTFE dhe silikon. Për mbylljen e xhamit të dritares përdorni BISON Glazing Sealant.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për bitum, polietileni (PE), polipropilen (PP), PTFE dhe silikon.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur, ndryshk dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Për një ngjitje më të mirë në nënshtresa poroze (shumë poroze), ato fillimisht duhet të mbulohen me një tretësirë akrilike të holluar (1 pjesë izolues në 2 pjesë ujë). Për një rezultat të mirë, mbuloni skajet e nyjës me shirit maskues. Siguroni një gjerësi bashkimi minimale prej 6 mm. Deri në një gjerësi bashkimi prej 12 mm, siguroni një thellësi të bashkimit prej 6 mm. Në rast të gjerësive më të gjera të fugave, thellësia e fugës duhet të jetë sa gjysma e gjerësisë së bashkimit. Hiqni shiritin maskues menjëherë pas veglave.

Mjetet

Aplikoni përmbajtjen e fishekut me BISON Power Pistol. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon i bardhë akrilik që lyhet”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR FAST 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL PLLAKASH MAPEI ADESILEX P9
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PISTOLETE PER MAJA DHE GOZHDE ACN50401
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE METALI KRAFT HARD DUKO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO UNIVERSALE MAKINASH TROTON
STUKO UNIVERSALE MAKINASH TROTON
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MMA ARTIKA 270 TELWIN
Silikon i bardhë akrilik që lyhet
Silikon i bardhë akrilik që lyhet
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart