Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

Add your review

L300

SONICBOARD GKF

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF Izolim më i mirë i zërit për më shumë pushim dhe relaksim.

Panel i dobishëm i izolimit të zërit me dendësi të madhe të pjesës më të madhe për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit. I përshtatshëm edhe për ndërtime të mbrojtjes nga zjarri deri në F90 për shkak të përforcimit të fibrave.

L300

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF Izolim më i mirë i zërit për më shumë pushim dhe relaksim.

Panel i dobishëm i izolimit të zërit me dendësi të madhe të pjesës më të madhe për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit. I përshtatshëm edhe për ndërtime të mbrojtjes nga zjarri deri në F90 për shkak të përforcimit të fibrave.

Vetitë

 • Siguron izolim më të mirë të zërit. Deri në 3 dB më shumë se konstruksionet standarde
 • Dendësi e lartë për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit
 • Pa substanca të dëmshme
 • Të lehta dhe të lehta për tu transportuar
 • Nuk merr flake
 • Fibër-përforcuar për rezistencë më të gjatë në rast zjarri dhe stabiliteti
 • I plotëson vetitë e produktit sipas DIN 18180 / DIN EN 520

Fusha e zbatimit

Në lidhje me konstruksione të ndryshme për mure të brendshme jo-mbajtëse me izolim më të lartë të zërit.

 • Për veshjen e mureve dhe tavaneve në nënshartesat në zgjatimet e papafingo, pezullimi i tavanit nën tavanet e trarëve të papërpunuara ose prej druri
 • Për panelimin e mureve të brendshme që nuk mbajnë ngarkesë
 • Si suva e thatë, për shembull në beton, ngjyra të vjetra ose betoni gazuar duke përdorur suva Knauf Perlfix dhe lustrim paraprak
 • Si mbulesë muri për izolim shtesë të nxehtësisë dhe zërit
 • Si një predhë ballafaquese për të mbuluar tubat e ekspozuar
 • Për mure dhe tavane, përdorim i brendshëm

PRODUCT VARIANT

description width length thickness item number EAN order online
Sonicboard GKF 600.0 mm 2000.0 mm 12.5 mm 00658651 4003982496683 Available here

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

Gjatësia cm

1.2 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR UA- ME CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT

LESH GURI KNAUF FIT PLUS

Sold by Knauf
L336L38,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K6
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K5
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart