Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT

Për mbylljen e nyjeve në aplikimet ushqimore dhe aplikimet e ujit të pijshëm.

 • Baza kimike: Silikone Sauer (sistemet acetate)
 • Përmbajtja: 310 ml
 • Ngjyra: E bardhe
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 40 °C
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po
 • Fortësia e Shore A: 23
 • Shpejtësia e plotë e pjekjes: 3 mm/d
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 180 °C
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 10 min
 • Erë/aroma: Uthull

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT

SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT

Për mbylljen e nyjeve në aplikimet ushqimore dhe aplikimet e ujit të pijshëm.

 • Baza kimike: Silikone Sauer (sistemet acetate)
 • Përmbajtja: 310 ml
 • Ngjyra: E bardhe
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 40 °C
 • Rezistenca ndaj ultravjollcës: Po
 • Fortësia e Shore A: 23
 • Shpejtësia e plotë e pjekjes: 3 mm/d
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 180 °C
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 10 min
 • Erë/aroma: Uthull

Përshkrim

 • Rezistent ndaj UV, motit dhe plakjes
 • Ngjitje shumë e mirë në xhami, pllaka etj. E përputhshme me veshjen e bojës
 • Testuar për përputhshmëri me ushqime dhe ujë.
 • Plotëson kërkesat e standardit NSF/ANSI 51

Njoftim

Acidi acetik lirohet gjatë procesit të ngurtësimit, duke lejuar formimin e korrozionit me disa metale. Informacione të mëtejshme sipas kërkesës. Ky informacion është vetëm një rekomandim i bazuar në përvojat tona. Kërkohet testim paraprak!

Zona e aplikimit

Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e pastër, e thatë dhe mbajtëse. Vëzhgoni përmasat e nyjeve. Mbushni paraprakisht bashkimin me mbushës të pasmë PE, art. nr. 0875… Aplikoni primer në nënshtresa absorbuese, art. nr. 0892 170. Përpara formimit të lëkurës, lëmoni me agjent zbutës sealant, art. nr. 0893 3/ 0893 003.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR SILIKON XHAMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
METËR LAZER WDM 5-12
METËR LAZER WDM 5-12
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOLUES PER BASHKIMIN E TUBAVE HIDRAULIK
IZOLUES PER BASHKIMIN E TUBAVE HIDRAULIK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË RETHORE HKS 65-E POWER
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Stol pune me rrota per serviset
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MASKË SALDIMI S9 WURTH
SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT
SILIKONI NGJITËS – KLASA E USHQIMIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart