Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Stuko patinimi e imet STUCCOFINA

L1,170

Komponim zbutës i mureve për muret e brendshme dhe të jashtme përpara aplikimit të bojës
Një përbërës, i bardhë i shkëlqyeshëm dhe përbërje zbutëse jashtëzakonisht e mirë për muret. Aplikohet dhe bluhet lehtësisht. Është një substrat ideal për lyerje në brendësi. Për aplikim në pllaka gipsi, nënshtresa duhet të pastrohet me NOVADUR W ose hollim me NOVAPRIMER. Është i përshtatshëm për aplikim me makinë spërkatës pa ajër për aplikime në sipërfaqe të mëdha.

L1,170

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Stuko patinimi e imet STUCCOFINA

Stuko patinimi e imet STUCCOFINA

Komponim zbutës i mureve për muret e brendshme dhe të jashtme përpara aplikimit të bojës
Një përbërës, i bardhë i shkëlqyeshëm dhe përbërje zbutëse jashtëzakonisht e mirë për muret. Aplikohet dhe bluhet lehtësisht. Është një substrat ideal për lyerje në brendësi. Për aplikim në pllaka gipsi, nënshtresa duhet të pastrohet me NOVADUR W ose hollim me NOVAPRIMER. Është i përshtatshëm për aplikim me makinë spërkatës pa ajër për aplikime në sipërfaqe të mëdha.

  • Konsumi: 1,0 kg/m²/mm trashësi
  • Ngjyra: E bardhë
  • Paketimi: Qese letre 20 kg
  • Paleta: 1200 kg

Përdoret

STUCCOFINA është e përshtatshme për stuko në:

  • muret dhe tavanet me bazë çimento përpara se të aplikoni bojën
  • pllaka gipsi pas astarit me NOVADUR W ose NOVAPRIMER (hollimi 1: 1 deri në 1: 3)
  • pllaka çimentoje dhe mure betoni
  • për një trashësi aplikimi 0,5 – 5 mm me një maksimum prej 2 mm për shtresë
  • për sistemet e spërkatjes pa ajër

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, pa çarje, pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e STUCCOFINA. Në rastet kur aplikimi bëhet mbi nënshtresa shumë absorbuese dhe/ose në temperatura të larta, duhet të paraprijë njomja e duhur e nënshtresës, duke shmangur praninë e ujit të ndenjur. Për nënshtresat me rezistencë të reduktuar, rekomandohet të aplikoni një astar me NOVAPRIMER përpara veshjes kryesore. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletëve përkatëse të të dhënave teknike të produkteve.

Përgatitja:

Për të përgatitur STUCCOFINA për përdorim, kombinoni përmbajtjen e një thes (20 kg) me 7,5 – 8,0 litra ujë të pastër duke përdorur një mikser elektrik me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta. Përzierja duhet të vazhdojë derisa masa të arrijë homogjenizimin e plotë. Pasi të përfundojë procesi i përzierjes, produkti është gati për aplikim.

Aplikacion:

Aplikohet duke përdorur një mistri ose sisteme spërkatjeje në dy ose më shumë shtresa, me trashësi totale jo më shumë se 5 mm. Intervali kohor ndërmjet shtresave duhet të jetë 3 – 4 orë, në varësi të temperaturës dhe lagështisë së ambientit. Para lyerjes, sipërfaqja me mistri duhet të thahet plotësisht.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Stuko patinimi e imet STUCCOFINA


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stuko patinimi e imet STUCCOFINA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIBRANgeo-B-050
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak 2K për mikrocimento në pishinë
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MASTERMIG 300-400 TELWIN

SALDATRICE MASTERMIG 300-400 TELWIN

Sold by Bojra Tirana
L240,000L259,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer akrilik me bazë uji MALECH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak transparent poliuretani Bruck 410
- 15%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shtresë dekorative mikroçimentoje ISOMAT
Shtresë dekorative mikroçimentoje ISOMAT

Shtresë dekorative mikroçimentoje ISOMAT

Sold by Bojra Tirana
Çmimi origjinal qe: L4,600.Çmimi i tanishëm është: L3,900.
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart