Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M

L55,900

TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M

Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 °: 305/205 mm // 12/8 1/16 ”
Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 °: 105/67 mm // 4 1/8 / 2 5/8 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100%: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S6 20%: 2000 W

SKU: 619305000 Tags: ,

L55,900

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M

TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M

Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 °: 305/205 mm // 12/8 1/16 ”
Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 °: 105/67 mm // 4 1/8 / 2 5/8 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100%: 1600 W
Fuqia hyrëse e vlerësuar S6 20%: 2000 W

Përshkrim

 • Performancë e madhe prerëse për shkak të motorit jashtëzakonisht të fuqishëm universal dhe tehut të madh të sharrës
 • Funksion rrëshqitës për pjesë të gjera të punës.
 • Pesha e lehtë kompakte, e përshtatshme edhe për transport me një dorë
 • Dizajn i fortë prej alumini i hedhur në vdes për kërkesat më të larta
 • Transport i lehtë falë dorezave të dizajnuara ergonomikisht dhe bllokimit të kokës së sharrës
 • Nxjerrja efektive e pluhurit përmes lugës së integruar të pluhurit
 • Fillimi i kufizimit të rrymës parandalon aktivizimin e kyçjes gjatë fillimit
 • Vendosja e shpejtë dhe precize e këndeve të zakonshëm duke përdorur pikat e ndaljes
 • Lazer për shfaqjen e saktë të vijës prerëse (furnizohet me rrjetin elektrik, nuk kërkohen bateri)
 • Zgjatjet e rregullueshme dhe të zgjatshme të gjerësisë së tryezës, të lëvizshme për të vendosur panele të gjata, pllaka etj
 • Dritë e ndritshme e punës LED për ndriçimin e vijës së prerjes (me energji elektrike, nuk kërkohen bateri)
 • Rrëshqitje profilesh të larta të gardhit të pasmë për sharrim të sigurt
 • Shtrëngues materiali për fiksimin e sigurt të pjesës së punës nga lart ose nga përpara
 • Udhëzues për thellësinë për krijimin e lehtë të brazdave
 • Koka e sharrës mund të jetë e prirur në të majtë, me një hapësirë ​​shtesë këndi për uljet
 • Të gjitha shkallët dhe elementët e funksionimit janë të dukshme nga pozicioni i punës dhe mund të funksionojnë në mënyrë intuitive
 • Ndryshimi i lehtë i tehut me anë të bllokimit të gishtit: Nuk kërkohet çmontim i mbrojtësit të lavjerrësit

Të dhënat teknike

Karakteristikat

 • Përmasat850 x 515 x 615 mm // 33 15/32 x 20 9/32 x 24 7/32 “
 • Sipërfaqja mbështetëse340 x 775 mm
 • Gjerësia maksimale e prerjes 90 ° / 45 ° 305/205 mm // 12/8 1/16 “
 • Thellësia maksimale e prerjes në 90 ° / 45 ° 105/67 mm // 4 1/8 / 2 5/8 “
 • Kapaciteti i prerjes 90 ° / 90 ° 305 x 105 mm // 12 x 4 1/8 “
 • Kapaciteti i prerjes 45 ° / 45 ° 205 x 67 mm // 8 1/16 x 2 5/8 “
 • Vendosja e rrotullës majtas / djathtas47 / 47 °
 • Tehu i sharrës anon majtas / djathtas47 / 2 °
 • Teh sharre 305 x 30 mm // 12 x 1.181 “
 • Fuqia hyrëse e vlerësuar S1 100% 1600 W
 • Fuqia e vlerësuar e hyrjes S6 20% 2000 W
 • Shpejtësia pa ngarkesë3700 rpm
 • Revolucionet me ngarkesë të vlerësuar2600 rpm
 • Shpejtësia e prerjes60 m / s // 197 ft / s
 • Pesha19,6 kg / 43,2 lbs
 • Gjatësia e kabllit 2 m / 7 ft

Emetimi i zhurmës

 • Niveli i presionit të tingullit 97 dB (A)
 • Niveli i fuqisë së zërit (LwA) 104 dB (A)
 • Pasiguria e matjes K3 dB (A)
Fusha e dorëzimit
 • Teh sharre karabit (56 dhëmbë)
 • Morsetë materiali
 • Mjet për ndryshimin e tehut të sharrës
 • Mbështjellës kabllosh
 • Çantë për mbledhjen e çipave
 • 2 Zgjatjet e gjatësisë së tryezës
 • Udhëzues për gjatësinë

Njihuni me produktet tona METABO

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR ME BATERI SB 18
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETË BOJE FSP 600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR BS 18 L BL SCREWDRIVER
VIDIATOR BS 18 L BL SCREWDRIVER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
disk-druri-cordless-cut-wood-classic
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MATRAPIK PA KARBONÇINA MHEV 5 BL
MATRAPIK PA KARBONÇINA MHEV 5 BL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELEKTROPOMPË ZHYTËSE TP 6600
ELEKTROPOMPË ZHYTËSE TP 13000 S
TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M
TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart