Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT

L32,000

ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT

Rrota bluarëse Ø: 180 mm // 7 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1900 W
Shpejtësia pa ngarkesë: 8200 rpm
Çift rrotullues: 5 Nm / 44 në bs

SKU: 601095000 Tags: ,

L32,000

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT

ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT

Rrota bluarëse Ø: 180 mm // 7 ”
Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1900 W
Shpejtësia pa ngarkesë: 8200 rpm
Çift rrotullues: 5 Nm / 44 në bs

Përshkrim

 • Më e fuqishmja me plot 1,900 Watt për përpunimin industrial të shtresave të saldimit dhe një thellësi prerje si një mulli me kënd të madh (Ø 230 mm) me vetëm gjysmën e peshës
 • Ergonomi e përsosur falë dorezës së hollë për kontroll maksimal dhe punë të lehtë të sipërme
 • Metabo Marathon-motor me sistem të ri ftohës dhe furçë karboni për dyfishin e jetës së shërbimit
 • Elektronika me valë të plota Tacho Constamatic (TC): përparim i shpejtë i punës me anë të shpejtësisë konstante nën ngarkesë
 • Sistemi M-Quick për ndryshimin e diskut pa mjet me prekjen e një butoni
 • Gardë e rregullueshme pa mjete; kthesë-provë
 • Dridhjet e reduktuara për punë me lodhje të ulët falë dorezës anësore të Metabo VibraTech (MVT) dhe Auto-balancuesit të integruar
 • Tufë sigurie mekanike Metabo S-automatike: minimizon kthimin në nivelin më të ulët kur disku bllokohet papritur – për sigurinë maksimale të përdoruesit dhe përparimin e shpejtë
 • Mbrojtja elektronike e butë e fillimit dhe rifillimit
 • Strehimi i ingranazheve mund të hiqet, të rrotullohet në hapa 90 ° dhe të rivendoset për operacion ose prerje me të majtë
 • Ndaloni automatikisht furçat e karbonit për të mbrojtur motorin

Të dhënat teknike

Karakteristikat

 • Rrota bluarje Ø180 mm // 7 “
 • Fuqia e vlerësuar e hyrjes1900 W
 • Fuqia e daljes1240 W
 • Shpejtësia pa ngarkesë8200 rpm
 • Revolucionet në ngarkesën nominale8200 rpm
 • Çift rrotullues 5 Nm / 44 në bs
 • Fije gishtiM 14
 • Pesha (pa kabllo rryme) 2.7 kg / 6 lbs
 • Gjatësia e kabllit 4 m / 13 ft

Dridhje

 • Bluarja sipërfaqësore4,9 m / s²
 • Pasiguria e matjes K1.5 m / s²
 • Bluarje me letër zmerile 4 m / s²
 • Pasiguria e matjes K1.5 m / s²

Emetimi i zhurmës

 • Niveli i presionit të zërit 94 dB (A)
 • Niveli i fuqisë së tingullit (LwA) 105 dB (A)
 • Pasiguria e matjes K3 dB (A)
Fusha e dorëzimit
 • Mbrojtëse
 • Doreza anësore e Metabo VibraTech (MVT)
 • Fllanxhë e brendshme e mbështetjes
 • Arrë me fllanxhë M-Quick

Njihuni me produktet tona METABO

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR ME BATERI BS-18-LT-QUICK
VIDIATOR ME BATERI BS-18-LT-QUICK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HAPËSE KANALESH MFE 65
HAPËSE KANALESH MFE 65
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË ME MAJË VERTIKALE STA-18-LTX-140
SHARRË ME MAJË VERTIKALE STA-18-LTX-140
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELEKTROGUR W-18-LTX-125 QUICK INOX
ELEKTROGUR W-18-LTX-125 QUICK INOX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ELEKTROPOMPË ZHYTËSE SP 24-46 SG
ELEKTROPOMPË ZHYTËSE SP 24-46 SG
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRAPAN SE 4000 (PLLAKA GIPSI)
TRAPAN SE 6000 (PLLAKA GIPSI)
ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT
ELEKTROGUR WEA 19-180 QUICK RT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart