Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës epoksi universal me dy përbërës

Add your review

L1,000

 • Super i fortë (deri në 170 kg/cm²)
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Mbushje
 • Rezistent ndaj ujit
 • Rezistente ndaj kimikateve
 • E lyershme

L1,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës epoksi universal me dy përbërës

Ngjitës epoksi universal me dy përbërës

 • Super i fortë (deri në 170 kg/cm²)
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Mbushje
 • Rezistent ndaj ujit
 • Rezistente ndaj kimikateve
 • E lyershme

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për riparime të metaleve, qeramikës, porcelanit, kristalit, xhamit, perlave, gurëve të çmuar dhe sintetikëve të ndryshëm (poliester, bakelit, formikë, polistiren të ngurtë dhe xhami akrilik (Perspex®).

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për polietileni (PE), polipropilen (PP), PTFE dhe gome silikoni.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperatura ndërmjet +10 °C dhe +35 °C. Produkti shërohet duke përzier rrëshirën dhe ngurtësuesin.

Siguria personale

Preferohet të vishni doreza.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Degresoni pjesët që do të lidhen me alkool metiluar. Rrafshoni sipërfaqet e lëmuara (letër zmerile).

Mjetet

Përziejini përbërësit me anë të tasit dhe shpatullës së dhënë.

Raporti i përzierjes

1:1

Mbulimi

1 ml = përafërsisht 10 cm² në një trashësi filmi prej 1 mm

GJATË PËRDORIMIT:

Trajtimi i paketimit

Hiqeni shpatullën nga ana e shiringës së dyfishtë dhe kapakun e mbylljes nga doreza. Thyejeni vulën e shiringës së dyfishtë.

Udhëzimet për përdorim

Shtypni një sasi të barabartë të të dy përbërësve në tabakanë e mbyllur të përzierjes. Këto dy pjesë të barabarta i përziejmë mirë me një shpatull derisa të përftohet një masë me ngjyrë homogjene. Aplikoni përzierjen, e cila në temperaturën e dhomës (+20 °C) qëndron e përshtatshme për rreth 1,5 orë, si një shtresë e hollë në një nga dy materialet. Bashkoni materialet dhe mbajini në vend për 7 orë. Kini kujdes që të mos lëvizni pjesët përpara se ngjitësi të jetë tharë. Rrëshira dhe ngurtësuesi nuk duhet të vijnë në kontakt me njëri-tjetrin përveç rasteve kur përdoren.

Këshilla

Disa lloje sintetike nuk mund të bashkohen si polietileni dhe polipropileni. Përdorni një copë shirit ngjitës për t’i mbajtur pjesët në vend ndërsa ngjitësi është duke u tharë.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës epoksi universal me dy përbërës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues Mapei MAPELASTIC TURBO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PECETE PASTRIMI PER XHAMA K2 OPTI
PECETE PASTRIMI PER XHAMA K2 OPTI
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Mastic ngjitës shumë i fortë BISON KIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LAVAZH 1800 W + AKSESORE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR MAX E ZEZE
Ngjitës epoksi universal me dy përbërës
Ngjitës epoksi universal me dy përbërës
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart