Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL

 • Për vulosje, mbrojtje dhe riparim
 • 100% i papërshkueshëm nga uji
 • Elastik i përhershëm 750%
 • Lehtë për t’u aplikuar (me armë fishekë)
 • Lidhja me pothuajse të gjitha materialet.
 • Mbrojtje nga korrozioni dhe erozioni
 • Rezistent ndaj çdo moti dhe UV
 • Rezistent ndaj kripës dhe kimikateve
 • E lyer (provoni fillimisht)
 • Cilësi e qëndrueshme: qëndrueshmëri minimalisht 20 vjet (e testuar konform EN 1297)
 • Me bazë uji, pa tretës, pa VOC, jo toksike

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL

Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL

Veshje me bazë gome për mbyllje, mbrojtje dhe riparim të papërshkueshëm nga uji.

 • Për vulosje, mbrojtje dhe riparim
 • 100% i papërshkueshëm nga uji
 • Elastik i përhershëm 750%
 • Lehtë për t’u aplikuar (me armë fishekë)
 • Lidhja me pothuajse të gjitha materialet.
 • Mbrojtje nga korrozioni dhe erozioni
 • Rezistent ndaj çdo moti dhe UV
 • Rezistent ndaj kripës dhe kimikateve
 • E lyer (provoni fillimisht)
 • Cilësi e qëndrueshme: qëndrueshmëri minimalisht 20 vjet (e testuar konform EN 1297)
 • Me bazë uji, pa tretës, pa VOC, jo toksike

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Mos e përdorni në temperatura ≤ +5°C.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe yndyrë. Lëreni ato me rërë nëse është e nevojshme.

Mjetet

Pistoletë fishekë, shpatull

GJATË PËRDORIMIT:

Udhëzimet për përdorim

Aplikoni veshjen me një pistoletë fishek dhe shpërndajeni brenda 10 deri në 15 minuta duke përdorur një shpatull ose mjet të ngjashëm. Pas 30 deri në 60 minuta formohet një lëkurë sipërfaqësore, e cila mund të ngarkohet me reshje (të lehta) shiu pas 2 orësh. Plotësisht i papërshkueshëm nga uji pas 24 orësh dhe kurohet plotësisht pas 48 orësh, në varësi të trashësisë së shtresës që aplikohet dhe rrethanave të ambientit.
Trashësia minimale e shtresës: 2 mm.
Përdorimi: 1,5-2,5 L/m2.

Këshilla

Trashësia minimale e shtresës: 2 mm.

Pikat e vëmendjes

Mos e aplikoni në temperatura nën +5°C. Mund të ngarkohet me ujë (shiu) pas 12 orësh.
Nëse një ngjitës fugash përdoret në kombinim me Rubber Seal®, ne rekomandojmë fuqimisht përdorimin e një silikoni silikoni neutral, për shembull një konstruksion silikoni sealant, për të parandaluar njollën e ngjitësit.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 2100W LAVOR GALAXY 150
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W GALAXY 140
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato e lëngshme Acryl Putz TT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento tiksotropik PLANITOP RASA&RIPARA R4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POMPE GRASO ME AJER DEPOZITE 45LT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1800W EMTOP EHPW1801
Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL
Silikon bitumi për izolim RUBBER SEAL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart