Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX

L800

 • Ndërtimi super i shpejtë i forcës përfundimtare të lidhjes
 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Përherë elastike
 • Mund të përdoret brenda dhe jashtë
 • E lyer (provoni fillimisht)
 • Kapacitet i mirë mbushës
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Rezistent ndaj UV, ujit dhe të gjitha moteve
 • 100% ngjitës (jo tkurrje)
 • Gjithashtu ngjitet në sipërfaqe pak të lagura
 • Pa tretës
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Pa acid, pa erë

L800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX

Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX

Ngjitës dhe ngjitës universal i montimit me ngritje të shpejtë të forcës përfundimtare.

 • Ndërtimi super i shpejtë i forcës përfundimtare të lidhjes
 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Përherë elastike
 • Mund të përdoret brenda dhe jashtë
 • E lyer (provoni fillimisht)
 • Kapacitet i mirë mbushës
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Rezistent ndaj UV, ujit dhe të gjitha moteve
 • 100% ngjitës (jo tkurrje)
 • Gjithashtu ngjitet në sipërfaqe pak të lagura
 • Pa tretës
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Pa acid, pa erë

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

Lidhja: p.sh. qelqi, guri, guri natyror, betoni, suva, shumë materiale sintetike, dru, chipboard, Trespa®, hekur, alumin, zink, çelik, çelik inox dhe metale të tjera, pllaka qeramike, tapë dhe pasqyra. Fiksimi: p.sh. dërrasat e skajit, torno, pragjet e dritareve, pragjet e dyerve, skajet e çatisë, dërrasat e ndërtimit, materialet izoluese, pllakat e gipsit, stolitë e polistirenit dhe kornizat dekorative. Vulosja: p.sh. dërrasat e skajit (sintetikë), kornizat e dritareve, shkallët e shkallëve, pragjet e dritareve, pragjet e dyerve dhe muret e thata. Gjithashtu i përshtatshëm për mbylljen e çarjeve në mure dhe tavane.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për PE, PP, PTFE dhe bitum. Gjatë ngjitjes së plastikës, kryeni gjithmonë fillimisht një test ngjitjeje. Ngjitja në plastikë mund të ndryshojë në varësi të llojit të sintetikës dhe cilësisë së plastikës.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Të dyja pjesët duhet të jenë të forta, të pastra, pa pluhur dhe yndyrë. Nuk kërkohet përdorimi i primerit. Sipërfaqja mund të jetë pak e lagësht.

Mjetet

Aplikoni përmbajtjen e fishekut duke përdorur një pistoletë ngjitëse. Nëse është e nevojshme, përdorni një çekiç gome për të goditur lehtë.

Përgatitja e produktit

Përpara se të përdorni fishekun e hapur në pjesën e sipërme duke prerë thithkën plastike sipër fillit me një thikë të mprehtë. Fiksoni grykën në fishek dhe prisni në një kënd me diametrin e dëshiruar.

Mbulimi

Me ngjitje pika: 5-8 m²/kg. Shirita: një fishek lëshohet përafërsisht. 8-15 metra ngjitës (në varësi të diametrit të grykës së prerë).

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento nivelues PLANITOP FAST 330
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak 2K epoksid për mikrocimento
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues Mapei MAPELASTIC TURBO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent Smart 200 B

Katalit transparent Smart 200 B

Sold by Bojra Tirana
L1,900L6,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MMA-TIG INFINITY-220 TELWIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fryrëse gjethesh 400W EMTOP EABR6001
Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX
Silikon ngjitës universal i montimit POLY MAX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart