Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE

Për mbylljen e fllanxhave dhe sipërfaqeve me hendek të madh deri në maksimum. 0,5 mm. Zëvendësimi për vula të forta.

 • Pesha e përmbajtjes: 50 g
 • Baza kimike: Ester i acidit dimetakrilik
 • Kushtet e forcimit/kurimit të plotë: Përjashtimi i oksigjenit dhe kontakti me metalin (jonet e bakrit ose hekurit)
 • Ngjyra: fluoreshente portokalli
 • Min./maks. viskoziteti 1 /kushtet 1: 100000-180000 mPas / në 25°C, Brookfield RVT, boshti 6/2,5 rpm
 • Dendësia/kushtet: 1.05 g/cm³ / në përputhje me DIN EN ISO 2811-1
 • Min./maks. forca fillestare: 10-20 min
 • Min./maks. forca funksionale: 3-6 h

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE

SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE

Për mbylljen e fllanxhave dhe sipërfaqeve me hendek të madh deri në maksimum. 0,5 mm. Zëvendësimi për vula të forta.

 • Pesha e përmbajtjes: 50 g
 • Baza kimike: Ester i acidit dimetakrilik
 • Kushtet e forcimit/kurimit të plotë: Përjashtimi i oksigjenit dhe kontakti me metalin (jonet e bakrit ose hekurit)
 • Ngjyra: fluoreshente portokalli
 • Min./maks. viskoziteti 1 /kushtet 1: 100000-180000 mPas / në 25°C, Brookfield RVT, boshti 6/2,5 rpm
 • Dendësia/kushtet: 1.05 g/cm³ / në përputhje me DIN EN ISO 2811-1
 • Min./maks. forca fillestare: 10-20 min
 • Min./maks. forca funksionale: 3-6 h

Për mbylljen e fllanxhave dhe sipërfaqeve me hendek të madh deri në maksimum. 0,5 mm. Zëvendësimi për vula të forta.

Shkallë e lartë e tejkalimit të hendekut

Mbush plotësisht vrazhdësi të gjera sipërfaqësore

100% vulë

Boshllëqet mbushen plotësisht në mënyrë që lidhja që rezulton të sigurojë mbrojtje kundër korrozionit të shkaktuar nga fërkimi dhe mbrojtje kundër ndryshkut.

Fortësi mesatare

E lëvizshme

Fleksibilitet i lehtë

Kompenson diferencën e zgjerimit midis materialeve të ndryshme

Shishja e fizarmonikës e bën të lehtë zbrazjen e produktit të mbetur

Rezistent ndaj një numri të madh të bazave, gazeve, tretësve, vajrave dhe lëndëve djegëse

Pa silikon, pa tretës dhe pa vaj

Dëshmi e Performancës

NSF e regjistruar, Klasa S2, ngjitës – nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin
NSF-testuar në përputhje me NSF/ANSI 61 për përdorim në ujin e shërbimit dhe ujin e pijshëm

Njoftim

Plastika e mëposhtme mund të ndikohet në rast të ekspozimit të zgjatur: ABS, celuloid, polistiren, polikarbonat (Macrolon), PMMA (pleksiglas), polisulfon, SAN (luran, Tyril), Vinidur, fibra të vullkanizuara dhe sipërfaqe të lyera.

Zona e aplikimit

Për mbylljen e fllanxhave dhe sipërfaqeve me hendek të madh deri në maksimum. 0,5 mm. Si një zëvendësim për vulat e ngurta. Aplikimi tipik është në prodhimin e vulave të lëngshme në nyjet e fllanxhave rezistente ndaj rrotullimit, p.sh. në industrinë e automobilave dhe automjeteve komerciale, përpunimin e metaleve dhe prodhimin e veglave, ndërtimin e anijeve, inxhinierinë mekanike dhe ndërtimin e motorëve, ndërtimin elektrik dhe elektronik, ushqimin, pijet, industrinë farmaceutike dhe letre etj.

Udhëzimet

Kjo plastikë e lëngshme shërohet kur është në kontakt me metalin në mungesë të oksigjenit. Sipërfaqet e kontaktit duhet të jenë të thata, pa pluhur dhe pa yndyrë. Lagni mjaftueshëm sipërfaqet ngjitëse dhe bashkojini menjëherë.

Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletës së të dhënave teknike.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NIVELUES LAZER ME RROTULLIM RL5-14
NIVELUES LAZER ME RROTULLIM RL5-14
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON NGJITËS PËR STRUKTURA
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
SPRAY HEQES NGJITESI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH
SILIKON PËR XHAMA AUTOMJETESH
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOMPRESOR KOMPAKT 20 L PA VAJ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR AJRI 24L PA VAJ
SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE
SILIKON PËR MBYLLJEN E INGRANAZHEVE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart