Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE

Ngjitës ngjitës monokomponent me ngjitje fillestare të rritur.

 • Përmbajtja: 300 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Polimer i modifikuar me silan
 • Ngjyra: transparente
 • Dendësia/kushtet: 1,1 g/cm³ / në 20°C
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 2 mm/d / 23°C dhe lagështi relative 50%
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 40 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -30 deri në 80 °C
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 1,1 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në përputhje me DIN 53504
 • Zgjatimi në thyerje/kushte: 300 % / në përputhje me DIN 53504
 • Jetëgjatësia nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / zonë e thatë e magazinimit, pa ekspozim në rrezet e diellit direkte, në enë origjinale të mbyllura, 5°C deri në 25°C

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE

SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE

Ngjitës ngjitës monokomponent me ngjitje fillestare të rritur.

 • Përmbajtja: 300 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Polimer i modifikuar me silan
 • Ngjyra: transparente
 • Dendësia/kushtet: 1,1 g/cm³ / në 20°C
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 2 mm/d / 23°C dhe lagështi relative 50%
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 40 °C
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -30 deri në 80 °C
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 1,1 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në përputhje me DIN 53504
 • Zgjatimi në thyerje/kushte: 300 % / në përputhje me DIN 53504
 • Jetëgjatësia nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / zonë e thatë e magazinimit, pa ekspozim në rrezet e diellit direkte, në enë origjinale të mbyllura, 5°C deri në 25°C

Rritja e aderimit fillestar

 • Ngjitje e menjëhershme në sipërfaqe poroze dhe jo poroze

Projektuar për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm

Për të gjitha aplikimet që kërkojnë një lidhje të fortë, elastike, transparente

Veti të shkëlqyera mekanike

 • Krijon lidhje fleksibël dhe të qëndrueshme, edhe në temperatura të ulëta
 • Mund të lëmohet dhe lyhet pasi të vendoset (e rëndësishme për përdorim me dysheme me parket)
 • Mund të ripozicionohet në minutat e para
 • Mund të aplikohet në sipërfaqe të lagura
 • Rezistent ndaj nxehtësisë, dridhjeve dhe UV
 • Jo tkurret
 • Rezistencë e mirë ndaj motit dhe kushteve të plakjes

miqësore me mjedisin

Pa tretës, izocianate dhe silikon

Njoftim

Jo i përshtatshëm për t’u përdorur në lustrim të jashtëm. Efekti zmadhues i xhamit rrit mundësinë që rrezet UV të shkaktojnë përkeqësimin e produktit, duke shkaktuar lëvizjen e xhamit.

Ky informacion është vetëm një rekomandim, bazuar në përvojën tonë. Megjithatë, ne nuk mund të pranojmë përgjegjësinë për rezultatet individuale me këtë produkt, për shkak të aplikimeve të shumta të mundshme dhe kushteve të ruajtjes dhe aplikimit që janë jashtë kontrollit tonë. Ne gjithmonë ju rekomandojmë që së pari të provoni produktin. Ne garantojmë cilësinë e produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime dhe zhvillime teknike.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NIVELUES LAZER WURTH CLG 18
NIVELUES LAZER WURTH CLG 18
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shkumë pastrimi për brendësinë e automjetit
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SET SISTEM I NIVELIMIT TE Pllakave
SET SISTEM I NIVELIMIT TE Pllakave
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPOTTER PËR TËRHEQJEN E LLAMARINËS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETË MAJASH PËR BETON DHE METAL
SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE
SILIKON ME NGJITJE TË FORTË FILLESTARE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart