Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË

L1,500

Ngjitës special për nyjet që i nënshtrohen temperaturave të larta

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Silikone Sauer (sistemet acetate)
 • Erë/aroma: Uthull
 • Ngjyra: E kuqe kafe
 • Thithja e lëvizjes së vazhdueshme: 20 %
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 8 min
 • Min. zgjatja e thyerjes: 350 %

L1,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË

SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË

Ngjitës special për nyjet që i nënshtrohen temperaturave të larta

 • Përmbajtja: 310 ml
 • Enë: fishek
 • Baza kimike: Silikone Sauer (sistemet acetate)
 • Erë/aroma: Uthull
 • Ngjyra: E kuqe kafe
 • Thithja e lëvizjes së vazhdueshme: 20 %
 • Min. Koha e formimit të lëkurës: 8 min
 • Min. zgjatja e thyerjes: 350 %

Përshkrim

 • Rezistencë ndaj temperaturës së lartë deri në +250°C, afatshkurtër (maksimumi 1,5 orë) deri në +300°C
 • Rezistencë e lartë ndaj kimikateve të shumta, të përshtatshme për nyje me ekspozim kimik (shih listën e rezistencës)
 • Rezistent ndaj plakjes dhe UV

Klasifikuar në përputhje me DIN 4102 B2 – ndezshmëri normale (në gjendje të tharë).

Udhëzimet e përdorimit janë rekomandime të bazuara në testet që kemi kryer dhe përvojën tonë; kryeni testet tuaja përpara çdo aplikimi. Për shkak të numrit të madh të aplikacioneve dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për një rezultat specifik aplikimi. Për aq sa shërbimi ynë falas i klientit ofron informacion teknik ose vepron si shërbim këshillues, ky shërbim nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi, përveç rasteve kur këshilla ose informacioni i dhënë bie brenda fushëveprimit të shërbimit tonë të specifikuar, të rënë dakord me kontratë ose kur këshilltari ka vepruar qëllimisht. Ne garantojmë cilësi të qëndrueshme të produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime teknike dhe për të zhvilluar më tej produktet.

Zona e aplikimit

 • Për vulosje në ndërtimin e njësive të furrave, njësive të ngrohjes, kondicionerëve, makinave larëse dhe tharëse
 • Nuk kërkohet astar: çelik inox, smalt, xhami, pllaka
 • Astar i kërkuar: alumini (i zhveshur, i anodizuar dhe i veshur me pluhur), krom

Ju lutemi vëzhgoni fletën e përgjithshme “Shënime të Përgjithshme mbi Aplikimin për Mbytës”.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar akrilik për ngjitjen e grafiatos Acrylex
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues elastik AQUAFLEX ROOF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBUSHËS PORESH KUNDRA UJIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR MAX E ZEZE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LAVAZH 2500 W + AKSESORE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
WAX DYLL MBROJTËS PËR MAKINA
SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË
SILIKON PËR TEMPERATURË TË LARTË
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart