Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

TRAPAN SBEV 1100-2 S

L27,900

TRAPAN SBEV 1100-2 S

Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1100 W
Çift rrotullues maksimal: 42/15 Nm // 372/133 in-lbs
Murator me shpime: 24 mm / 15/16 ”
Beton shpues: 22 mm / 7/8 ”
Stërvitja Ø çeliku: 16/10 mm // 5/8 / 3/8 ”
Druri i butë me stërvitje: 40/25 mm // 1 9/16 / 1 ”
Shpejtësia pa ngarkesë: 0 – 1100/0 – 3100 rpm

SKU: 600784500 Tags: ,

L27,900

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

TRAPAN SBEV 1100-2 S

TRAPAN SBEV 1100-2 S

Fuqia hyrëse e vlerësuar: 1100 W
Çift rrotullues maksimal: 42/15 Nm // 372/133 in-lbs
Murator me shpime: 24 mm / 15/16 ”
Beton shpues: 22 mm / 7/8 ”
Stërvitja Ø çeliku: 16/10 mm // 5/8 / 3/8 ”
Druri i butë me stërvitje: 40/25 mm // 1 9/16 / 1 ”
Shpejtësia pa ngarkesë: 0 – 1100/0 – 3100 rpm

Përshkrim

 • Elektronikë me valë të plotë Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -Fala Wave për punë me materiale që kërkojnë shpejtësi të personalizuara, të cilat qëndrojnë konstante nën ngarkesë
 • Thumbwheel për Zgjedhjen e Shpejtësisë
 • Modaliteti i përzgjedhur “impuls” për heqjen e vidave kokëfortë dhe për shpimin në vend të sipërfaqeve të lëmuara
 • Strehim i fortë ingranazhi i hedhur me vdesin të fortë për shpërndarje optimale të nxehtësisë dhe jetë të gjatë shërbimi
 • Ura rrotulluese e furçave të karbonit për performancë maksimale edhe në funksionimin kundër akrepave të orës, p.sh. për heqjen e vidave kokëfortë
 • Metabo Marathon-motor me mbrojtje nga pluhuri për jetë të gjatë shërbimi
 • Tufë sigurie Metabo S-automatike: shkëputja mekanike e makinës për punë të sigurt nëse mjeti ndalet papritur
 • Rotacioni përpara dhe i kundërt
 • Brava pa çelës dhe ingranazhi i ndalimit të gishtit për ndryshim të përshtatshëm të mjetit me një dorë
 • Spindle me gropë gjashtëkëndore për copa kaçavidë për të punuar pa bllokim
 • Mbrojtja nga mbingarkesa: mbron motorin nga mbinxehja
 • Mbrojtja e rindezjes: parandalon fillimin e paqëllimtë pas ndërprerjes së furnizimit me energji elektrike
 • Lidhës topi mbrojtës kabllor për lirinë optimale të lëvizjes kur punoni
 • Tregoni veshin për furçën e karbonit
 • Me metaBOX, zgjidhja inteligjente për transport dhe ruajtje

Të dhënat teknike

Karakteristikat

 • Fuqia hyrëse e vlerësuar1100 W
 • Fuqia e daljes580 W
 • Çift rrotullimi maksimal42 / 15 Nm // 372/133 in-lbs
 • Murator stërvitje 24 mm / 15/16 “
 • Beton shpues 22 22 mm / 7/8 “
 • Stërvitje Ø çelik 16/10 mm // 5/8 / 3/8 “
 • Druri i butë shpues 40/25 mm // 1 9/16 / 1 “
 • Shpejtësia pa ngarkesë 0 – 1100/0 – 3100 rpm
 • Revolucionet me ngarkesë të vlerësuar1100 / 3100 rpm
 • Shkalla maksimale e ndikimit58900 bpm
 • Ingranazhe2
 • Kapaciteti i bllokimit 1.5 – 13 mm // 1/16 – 1/2 “
 • Diametri i jakës 43 mm / 1 11/16 “
 • Spindle gisht me gropë gjashtëkëndor 6,35 mm / 1/4 “
 • Stërvitni fillin e gishtit1 / 2 “- 20 UNF
 • Lloji i fiksimit të Chuck-it
 • Pesha (pa kabllo rryme) 2.8 kg / 6.2 lbs
 • Gjatësia e kabllit 4 m / 13 ft

Dridhje

 • Shpimi në metal4,2 m / s²
 • Pasiguria e matjes K1.5 m / s²
 • Betoni i shpimit me ndikim 17 m / s²
 • Pasiguria e matjes K1.5 m / s²

Emetimi i zhurmës

 • Niveli i presionit të tingullit103 dB (A)
 • Niveli i fuqisë së zërit (LwA) 114 dB (A)
 • Pasiguria e matjes K3 dB (A)
Fusha e dorëzimit
 • Futuro Plus pa çelësa
 • metaBOX 145 L
 • dorezë anësore e veshur me gome
 • Udhëzues për thellësinë e shpimit

Njihuni me produktet tona METABO

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “TRAPAN SBEV 1100-2 S”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MATRAPIK UHE 2660-2 QUICK
MATRAPIK KHE 2860 QUICK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR SB 18 L BL
VIDIATOR SB 18 L BL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M
TRONKATRICE ME DISK KGS-305-M
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ZMERILUESE SXE 3150
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË VERTIKALE STAB-18-LTX-100
SHARRË VERTIKALE STAB-18-LTX-100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR ME BATERI BS-18-LTX-QUICK
VIDIATOR ME BATERI BS-18-LTX-QUICK
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart