Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Aditiv PS-20 ISOMAT

Add your review

L2,600

PS-20 është një tretësirë e tejdukshme, e gatshme për përdorim, me bazë silikoni me tretës, për trajtimin hidrofobik (kundër ujit) të nënshtresave inorganike.

Tag:

L2,600

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Aditiv PS-20 ISOMAT

Aditiv PS-20 ISOMAT

Ngopës me material rezistent ndaj ujit me bazë silikoni

Përshkrimi

PS-20 është një tretësirë e tejdukshme, e gatshme për përdorim, me bazë silikoni me tretës, për trajtimin hidrofobik (kundër ujit) të nënshtresave inorganike.

  • Ofron largim të shkëlqyer të ujit dhe mbrojtje për kohë shumë të gjatë.
  • Është i përshkueshëm nga avujt e ujit, duke lejuar “frymëmarrjen” e strukturës.
  • Nuk formon cipë mbi sipërfaqen e aplikimit dhe nuk e ndryshon paraqitjen e saj.
  • Mbron sipërfaqen nga formimet e kripërave dhe nga ndikimet e ngricës ose pisllëqeve, sepse pengon thithjen e ujit të shiut ose të papastërtive.
  • I përshtatshëm për nënshtresa shumë alkaline.
  • Shumë efikas pas përdorimit.
  • Çertifikuar sipas standarteve EN 1504-2 dhe klasifikuar si një ngopës hidrofobik (kundër ujit). I shënuar me CE.

Udhëzimet e përdorimit

1. Nënshtresa

Sipërfaqet ku do të aplikohet PS-20 duhet të pastrohen, të jenë të thata dhe të kenë pore të hapura. Sipërfaqet e afërta si dritaret, elementet e lyera me bojë, materialet e ndjeshme ndaj tretësve, si polistireni, izoluesit ose vulosësit elastikë, bitumet etj., duhet të mbrohen gjatë aplikimit të PS-20.

2. Përdorimi

PS-20 aplikohet me furçë, rul ose me spërkatje. Zakonisht një ose dy duar janë të mjaftueshme. Dora e dytë bëhet ndërkohë që dora e parë është
ende e freskët. Hidroizolimi është më efikas në sipërfaqet e pjerrëta dhe që nuk mbajnë ujë.

Fushat e përdorimit

PS-20 aplikohet në sipërfaqe të ndryshme (gur natyror ose sintetik, suva e pa lyer, muraturë e ekspozuar, tulla dekorative, pllaka çatie, pllaka, beton i ekspozuar, etj.) për mbrojtjen e tyre nga shiu. I përshtatshëm gjithashtu edhe për hidroizolimin e bashkimeve mes pllakave.

Konsumi

0,2-0,4 litër/m2 , në varësi të aftësisë thithëse të sipërfaqes.

DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aditiv PS-20 ISOMAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Qumesht Betoni LATEX

Qumesht Betoni LATEX

Sold by ISOMAT
L2,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko pllakash MULTIFILL 3-15
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR SILIKONI

ASTAR SILIKONI

Sold by ISOMAT
L4,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Lëng pastrimi kundër mykut CL-MOLD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv Bojaku DS-99

Aditiv Bojaku DS-99

Sold by ISOMAT
L1,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO MARMOCRYL SILICONE Decor
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart