Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Add your review

L690L39,700

NaturBoard TF

Pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të forta.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 5cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 90-100 kg/m3
 • Copa në paketim 6
 • M2/paketim 3.6
 • M2/paletë 57.6
 • Paketa në paletë 16
SKU: N/A Tags: ,

L690L39,700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF pllaka izoluese për konstruksionet e dyshemesë. NaturBoard POD EXTRA është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të forta. Produkti është i padjegshëm, rezistent ndaj temperaturave të larta, rezistent ndaj plakjes dhe është kimikisht neutral.

PËRFITIMET

 • mbrojtje e garantuar nga shëndeti i shokut
 • konsistencë dhe kompaktësi
 • rezistenca ndaj plakjes
 • manipulimi i thjeshtë dhe i lehtë
 • pa formaldehid të shtuar
 • e përshtatshme për manipulim
 • pa aromë
 • prehet lehtë

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.039 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Tkurrshmëri CP2
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Produkti është i dedikuar për mbrojtjen nga tingulli i goditjes në konstruksionet pluskuese të dyshemesë, izolimin termik, si dhe për mbrojtjen nga zjarri. Është ideal për montim nën estrihun e lagshtë dhe për ngarkesën e projektuar të shpërndarë njëtrajtësisht deri në10 kPa. Gjithashtu, mund të përdoret edhe nën estrihun e thatë, nga pllakat e gips kartonit, si dhe nga pllakat e kompensatës me d ≥ 22mm, dhe të ngarkesës deri në 1.5 kPa.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti NaturBoard POD EXTRA furnizohet në folie PE termotkurrëse. Produktet duhet të magazinohen në hapësirë të mbyllur apo të mbuluar. Në situata të jashtëzakonshme, paketimet e magazinuara në hapësirë të jashtme duhet të mbrohen me folie të papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen drejtpërdrejtë në tokë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË GIPSI SAFEBOARD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MEMBRANË HOMESEAL LDS 0 04 FIXPLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDË PËR LLAMARINË LN KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E POSHTME E VARËSES-NONIUS
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

L690L39,700

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart