Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale

Add your review

L1,000

 • Fortësi ekstreme: deri në 220 kg/cm²
 • Me ngjyre metalike
 • Rezistent ndaj kushteve të vështira
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +120 °C
 • Mbushje
 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistencë shumë e mirë kimike
 • Mund të lyhet me rërë, të mbushet, të shpohet dhe të lyhet pas pjekjes

L1,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale

Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale

 • Fortësi ekstreme: deri në 220 kg/cm²
 • Me ngjyre metalike
 • Rezistent ndaj kushteve të vështira
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +120 °C
 • Mbushje
 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistencë shumë e mirë kimike
 • Mund të lyhet me rërë, të mbushet, të shpohet dhe të lyhet pas pjekjes

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

Ideale për riparime të forta të objekteve metalike të cilat duhet t’i rezistojnë kushteve ekstreme (forca, dridhje, ujë (deti, ngarkesë e rëndë), si vegla, pjesë makinash, motorë, (motor) biçikleta, gardhe metalike (kopshti) dhe takëm. Gjithashtu i përshtatshëm për mbylljen e një vrime të vogël në një radiator. I përshtatshëm për lidhjen e metaleve (çeliku, alumini, hekuri) së bashku dhe në kombinim me gur, dru, beton dhe sintetikë të ndryshëm (si formicë, poliestër dhe bakelit).

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për polietileni (PE), polipropilen (PP), PTFE dhe gome silikoni.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Rekomandohet aplikimi në temperatura ndërmjet +10 °C dhe +35 °C. Produkti shërohet duke përzier rrëshirën dhe ngurtësuesin.

Siguria personale

Preferohet të vishni doreza.

Kërkesat sipërfaqësore

Materialet që do të ngjiten duhet të jenë të thata, të pastra, pa pluhur dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Degresoni pjesët që do të lidhen me aceton. Rrafshoni sipërfaqet e lëmuara (letër zmerile).

Mjetet

Përziejini përbërësit në shiringë të dyfishtë me anë të tasit të përzierjes dhe shpatullës së dhënë.

Raporti i përzierjes

1:1

Mbulimi

1 ml = përafërsisht 10 cm² në një trashësi filmi prej 1 mm

GJATË PËRDORIMIT:

Trajtimi i paketimit
Hiqeni shpatullën nga ana e shiringës së dyfishtë dhe kapakun e mbylljes nga doreza. Thyejeni vulën e shiringës së dyfishtë.

Udhëzimet për përdorim

Shtypni një sasi të barabartë të të dy përbërësve në tabakanë e mbyllur të përzierjes. Përziejini mirë këto dy pjesë të barabarta me një shpatull sintetike derisa të përftohet një masë me ngjyrë homogjene. Aplikoni përzierjen, e cila në temperaturën e dhomës (+20 °C) qëndron e përshtatshme për rreth 45 minuta, si një shtresë e hollë në një nga dy materialet. Bashkoni materialet dhe mbajini në vend për 10 orë. Kini kujdes që të mos lëvizni pjesët përpara se ngjitësi të jetë tharë. Pas përdorimit, pastroni grykën me një leckë dhe vendosni kapakun e posaçëm në dorezë në shiringën e dyfishtë. Rrëshira dhe ngurtësuesi nuk duhet të vijnë në kontakt me njëri-tjetrin përveç rasteve kur përdoren.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE SPRAJT PER DISQE PLASTI DIP
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GERSHER PER KRASITJE HPS0601
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues i lëngshëm FUGA SHINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv vonues për llaçin MAPETARD ES
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DILUENT NITRO CBR

DILUENT NITRO CBR

Sold by Bojra Tirana
L300L1,300
Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale
Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart