Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR

Add your review

L4,400

AQUAPANEL OUTDOOR

Pllakë betoni të armuar, e përbërë nga inerte dhe çimento Portland dhe e përforcuar me rrjetë me fibra qelqi në sipërfaqe. Projektuar për t’i bërë ballë kushteve më të vështira të mjedisit, ofron rezistencë të jashtëzakonshme kundër shiut, lagështisë, ngrirjes dhe goditjeve termike.

PËRPARËSITË

 • Ideale për jashtë, rezistencë të jashtëzakonshme kundër shiut, lagështisë, ngrirjes dhe goditjeve termike.
 • Mure më të hollë, për të fituar deri në 8% më shumë hapësirë
 • Rezistencë e madhe ndaj goditjeve dhe ndikimeve falë përbërjes speciale dhe rrjetës së fibrave
 • Ideale për mure të lakuara dhe zgjidhje arkitektonike
 • Ideale për mure me energji të shkëlqyeshme dhe performancë akustike

L4,400

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR

PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR pllakë betoni të armuar, e përbërë nga inerte dhe çimento Portland dhe e përforcuar me rrjetë me fibra qelqi në sipërfaqe. Projektuar për t’i bërë ballë kushteve më të vështira të mjedisit, ofron rezistencë të jashtëzakonshme kundër shiut, lagështisë, ngrirjes dhe goditjeve termike.

PËRPARËSITË

 • Ideale për jashtë, rezistencë të jashtëzakonshme kundër shiut, lagështisë, ngrirjes dhe goditjeve termike.
 • Mure më të hollë, për të fituar deri në 8% më shumë hapësirë
 • Rezistencë e madhe ndaj goditjeve dhe ndikimeve falë përbërjes speciale dhe rrjetës së fibrave
 • Ideale për mure të lakuara dhe zgjidhje arkitektonike
 • Ideale për mure me energji të shkëlqyeshme dhe performancë akustike

Përdorimi i caktuar

I përshtatshëm për aplikime të jashtme, të tilla si fasadat, tavanet e jashtme false, veshja e sistemit, etj. mbrojtja e mjediseve që i nënshtrohen sforcimeve të agjentëve atmosferikë dhe lagështisë Përdorimi i tij tregohet si në ndërtimet ashtu edhe në ndërhyrjet e rinovimit në ndërtesat rezidenciale dhe jo-rezidenciale.

Përdorimi i saj ju lejon të

 • Fitoni deri në 8% të hapësirës duke ndërtuar mure më të hollë me të njëjtën performancë energjie (0.20 W / m2 K me një trashësi prej vetëm 22 cm krahasuar me 32-34.5 cm të blloqeve, të dy me 16 cm)
 • Kurseni në kohën e ndërtimit (deri në 27% më shpejt) në krahasim me tullat dhe blloqet.
 • Merrni një performancë më të mirë të energjisë falë hapësirës më të madhe të dedikuar për izolimin, në mënyrë që të kurseni energji dhe të ulni kostot.

Kombinuar me përbërës të veçantë izolues, lejon komoditetin maksimal klimatik si në dimër ashtu edhe në sezonin e nxehtë.

 

Rezistent ndaj goditjeve

Nuk digjet.

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i pllakave: ETA – 07/0173
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit: A1
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 900, 2000,2400 mm
 • Dendësia e pllakës: 1150 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,35 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 66
Të tjera

Instalimi kërkon kornizën metalike Knauf në Aluzink, vida Maxi Screws dhe aplikimin e produktit Bar Resistive Barrier në pjesën e pasme të pllakave. Lehtë dhe lehtë për tu mbledhur, e përpunueshme nga prerja dhe thyerja ose me një sharrë rrethore, mund të montohet në mënyrë të thatë për të zvogëluar kohën e ekzekutimit.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR

Gjatësia cm

2.4 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAC I GATSHËM KNAUF
LLAC I GATSHËM KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E SIPËRME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES GJATËSOR PËR PROFIL CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI KNAUF NATURBOARD FIT

LESH GURI KNAUF FIT PLUS

Sold by Knauf
L336L38,700
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart