Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

TRAPAN MAGNETIK MAG 50

L206,700

TRAPAN MAGNETIK MAG 50

Fuqia e vlerësuar e hyrjes: 1200 W
Maks. stërvitje Ø me stërvitje bërthamë: 50 mm / 2 ”
Maks. stërvitje Ø me stërvitje spirale: 20 mm / 3/4 ”
Thellësia maksimale e shpimit: 50 mm / 2 ”
Shpejtësia pa ngarkesë: 100 – 250/200 – 450 rpm
Mbajtës bit: Konik Morse MK 2 / Boshti Weldon 19 mm (3/4 “)
Maks. forca mbajtëse magnetike: 12250 N

SKU: 600636500 Tags: ,

L206,700

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

TRAPAN MAGNETIK MAG 50

TRAPAN MAGNETIK MAG 50

Fuqia e vlerësuar e hyrjes: 1200 W
Maks. stërvitje Ø me stërvitje bërthamë: 50 mm / 2 ”
Maks. stërvitje Ø me stërvitje spirale: 20 mm / 3/4 ”
Thellësia maksimale e shpimit: 50 mm / 2 ”
Shpejtësia pa ngarkesë: 100 – 250/200 – 450 rpm
Mbajtës bit: Konik Morse MK 2 / Boshti Weldon 19 mm (3/4 “)
Maks. forca mbajtëse magnetike: 12250 N

Përshkrim

 • Goditje e madhe, prandaj e përshtatshme për përdorimin e stërvitjeve thelbësore, stërvitjeve spirale dhe lavamanëve
 • Baza magnetike me fuqi të lartë mbajtëse lejon të punojë në sipërfaqe vertikale dhe sipër
 • Motor i fortë maratonë Metabo me instalime elektrike të brendshme për jetë të gjatë shërbimi
 • Elektronikë me valë të plotë Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -Fala Wave për punë me materiale që kërkojnë shpejtësi të personalizuara, të cilat qëndrojnë konstante nën ngarkesë
 • Rrotullim në drejtim të orës / akrepave të orës me prerës fijesh
 • Kutia e shpejtësisë me dy shpejtësi të qëndrueshme me vajosjen e banjës me vaj për shpejtësi ideale
 • Kontejner i integruar ftohës për ftohje të brendshme me dozë të lehtë të shpimit të bërthamës
 • Dritë LED e ndritshme për rreshtim të lehtë në kushte të dobëta të dritës
 • Mbrojtja nga swarf mund të rregullohet pa mjete dhe mbron përdoruesin nga asfaltat metalike dhe kontaktin e mjeteve
 • Qarku mbrojtës fillon motorin vetëm nëse magneti është aktivizuar
 • Mbrojtja nga mbingarkesa: mbron motorin nga mbinxehja
 • Mbrojtja e rindezjes: parandalon fillimin e paqëllimtë pas ndërprerjes së furnizimit me energji elektrike
 • Rrëshqitje e mbyllur për ndryshim të rehatshëm të mjetit
 • Dorezë për bartje dhe ngritje të lehtë
 • Kabëll elektrik rezistent (5 m) me qefin gome

Të dhënat teknike

Karakteristikat

 • Fuqia hyrëse e vlerësuar1200 W
 • Fuqia e daljes620 W
 • Maks. stërvitje Ø me stërvitje bërthamë 50 mm / 2 “
 • Maks. stërvitje Ø me stërvitje spirale 20 mm / 3/4 “
 • Thellësia maksimale e shpimit: 50 mm / 2 “
 • Prerja e fijeveM 16
 • Shpejtësia pa ngarkesë 100 – 250/200 – 450 rpm
 • Revolucionet në ngarkesën nominale250 / 450 rpm
 • Mbajtës bit Bit Torse MK 2 / Boshti Weldon 19 mm (3/4 “)
 • Pesha 12.7 kg / 28 l
 • Gjatësia e kabllit 5 m / 16 ft
 • Çift rrotullues 90/50 Nm // 797/443 në bs
 • Maks. thellësia e furnizimit 160 mm / 6 5/16 “
 • Maks. forca magnetike e mbajtjes12250 N
 • Përmasat e bazës së magnetit 90 x 190 mm // 3 9/16 x 7 1/2 “
 • Transporti i lartësisë pozicioni më i ulët457 mm / 18 “
 • Transporti i lartësisë pozicioni më i lartë 610 mm / 24 “

Dridhje

 • Shpimi në metal2,5 m / s²
 • Pasiguria e matjes K1.5 m / s²

Emetimi i zhurmës

 • Niveli i presionit të tingullit 79 dB (A)
 • Niveli i fuqisë së zërit (LwA) 92 dB (A)
 • Pasiguria e matjes K3 dB (A)
Fusha e dorëzimit
 • Mbajtëse industriale për fyellin Weldon 19 mm
 • Rrip sigurie
 • Çelës fole gjashtëkëndësh SW 5
 • Gardë mbrojtëse nga swarf
 • Rasti i transportit
 • Kunjat e nxjerrësit 75 dhe 100 mm
 • Çelësi i domethënies MK 2

Njihuni me produktet tona METABO

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “TRAPAN MAGNETIK MAG 50”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR POWERMAXX SB 12
VIDIATOR POWERMAXX SB 12
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË TAVOLINE TKHS 315 C
SHARRË TAVOLINE TKHS 315 C
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR SE 18 LTX 6000
VIDIATOR SE 18 LTX 6000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KRASITËSE LIGUSTRASH HS 65
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POMPË UJI PRESIONI P 4000 G
POMPË UJI PRESIONI P 4000 G
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDIATOR ME BATERI SB-18-L-BL
VIDIATOR ME BATERI SB-18-L-BL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart