Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË

Ngjitës me cilësi të lartë 1-komponent, ngurtësues ndaj lagështirës, i bazuar në poliuretani të modifikuar.

 • Pesha e përmbajtjes: 707 g
 • Baza kimike: Poliuretani
 • Dendësia: 1,01 g/cm³
 • Ngjyra: Bezhë
 • Min./maks. rezistenca ndaj temperaturës së materialit të ngurtësuar: -40 deri në 130 °C
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 9 muaj
 • Përmbajtja: 700 ml

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË

SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË

Ngjitës me cilësi të lartë 1-komponent, ngurtësues ndaj lagështirës, i bazuar në poliuretani të modifikuar.

 • Pesha e përmbajtjes: 707 g
 • Baza kimike: Poliuretani
 • Dendësia: 1,01 g/cm³
 • Ngjyra: Bezhë
 • Min./maks. rezistenca ndaj temperaturës së materialit të ngurtësuar: -40 deri në 130 °C
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 9 muaj
 • Përmbajtja: 700 ml

Përshkrim

Vetitë

 • E shpejtë dhe e lehtë për tu aplikuar
 • Rezistent ndaj ujit në përputhje me EN 204 (D4)
 • Koha e përpunimit: 8 – 10 min.
 • Temperatura e aplikimit: +5°C deri +35°C
 • Konsumi: përafërsisht. 200 g/m2

Udhëzimet e mësipërme të aplikimit janë rekomandime të dhëna në bazë të testeve dhe përvojës sonë. Ne ju rekomandojmë që të kryeni testet tuaja përpara përdorimit. Për shkak të shumëllojshmërisë së madhe të aplikacioneve të ndryshme dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk mund të garantojmë një rezultat të veçantë aplikimi. Ne nuk do të pranojmë përgjegjësi ligjore për asnjë këshillë ose informacion teknik të ofruar nga linja jonë telefonike falas e klientit, përveç nëse ky shërbim këshillues dhe/ose informacion teknik është pjesë e performancës së kontraktuar që i detyrohemi neve, ose punonjësi i shërbimit ndaj klientit ka vepruar me dashje ose qëllim. Ne garantojmë cilësinë e qëndrueshme të produkteve tona dhe rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime dhe përmirësime teknike.

Zona e aplikimit

Industria e ndërtimit, punimet e drurit, ngjitja e çatisë në skajet vertikale, dërrasat e chip, mbulesat e dyshemesë në shkallë, jastëkët izolues në çatitë e sheshta, ngjitjet sipërfaqësore etj., dhe mbi materialet e nënshtresës poroze si druri, metali, shkumat e forta (stirodur, polistireni), xhami leshi etj.

Udhëzimet

 • Sipërfaqet e aplikimit duhet të jenë të pastra, të thata dhe pa pluhur dhe yndyrë
 • Shkundni fuqishëm 20 herë para përdorimit
 • Aplikoni një shirit ngjitës të vazhdueshëm prej përafërsisht. 3 cm pa u ndalur.
 • Pas disa sekondash formohet një shtresë e hollë ngjitëse
 • Pasi ngjitësi të jetë vendosur kryesisht, pjesët që do të ngjiten mund të ngjiten

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Krik Krokodil 3 Tonë WURTH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GJETËS POZICIONI DIXHITAL MD 12
GJETËS POZICIONI DIXHITAL MD 12
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastë për larje të duarve
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOLUES PER PJESËT E LLAMARINAVE AUTO
IZOLUES PER PJESËT E LLAMARINAVE AUTO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRAPAN ME GODITJE BS 13-SEC POWER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPOTTER PËR TËRHEQJEN E LLAMARINËS
SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË
SHKUMË NGJITËSE ME PISTOLETË
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart