Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3

Add your review

VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3

 • Ngjyra: E bardhe
 • Baza kimike: Polimer
 • Enë: Shishe plastike
 • Min. Temperatura e formimit të filmit: 2 °C
 • Min./maks. Presioni i shtypjes: 0-30 psi
 • Min./maks. lagështia e drurit: 0-12 %
 • Min./maks. Sasia e aplikimit në ngjitjen sipërfaqësore: 150-150 g/m²

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3

VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3

 • Ngjyra: E bardhe
 • Baza kimike: Polimer
 • Enë: Shishe plastike
 • Min. Temperatura e formimit të filmit: 2 °C
 • Min./maks. Presioni i shtypjes: 0-30 psi
 • Min./maks. lagështia e drurit: 0-12 %
 • Min./maks. Sasia e aplikimit në ngjitjen sipërfaqësore: 150-150 g/m²

Përshkrim

Formuluar posaçërisht për të gjitha lidhjet e drurit ku kërkohet një ngjitje e shpejtë, fortësi e lartë e lidhjes dhe rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit.

 • Koha e zgjatur e hapjes
 • Përzierja e modifikuar siguron performancë më të lartë me pishën
 • Aditivi është efektiv vetëm për 24 orë
 • Një pjesë emulsioni homopolimer vinyl acetate i stabilizuar me polivinil alkool i modifikuar, që përmban tretës bashkues
 • Mund të përdoret me presa të nxehta ose të ftohta
 • Mund të kurohet me lidhje me radiofrekuencë
 • Përputhet me kërkesat e rezistencës ndaj konsumit të DIN 68602 të Kategorisë B
 • Përputhet me BS 4071 në lidhje me rezistencën e forcës së lidhjes ndaj ngarkesës së qëndrueshme dhe qëndrueshmërisë së shkrirjes në ngrirje

Zona e aplikimit

Kompensatë, chipboard, laminat dekorativ dhe më shumë.

Udhëzimet

Kushtet e lidhjes:
Nënshtresat ngjitëse dhe temperatura e ambientit në mënyrë ideale duhet të jenë minimalisht 20°C (68°C). Përmbajtja e lagështisë së materialeve të drurit duhet të jetë uniforme dhe të mos kalojë 12%.

Përhapja:

Ngjitësi mund të aplikohet me rul ose furçë ngjitëse të dhëmbëzuar. Aplikimi zakonisht bëhet në një sipërfaqe me një shpejtësi prej 150 gm/m² (0,5 oz / sq. ft).

Maksimumi 30 minuta në varësi të materialeve që do të ngjiten. Koha e montimit duhet të minimizohet me lagështi të ulët të drurit.

Presioni:

Presioni duhet të ushtrohet ndërsa ngjitësi është ende i lagësht dhe duhet të jetë së paku 30 psi (2 kg/cm²) në varësi të llojit të drurit dhe strukturës.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “VINOVIL PËR NGJITJE DRURU D3”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Gërmues llamarine A 16-A
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Krik Krokodil 2.5 Tonë WURTH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE TIG 180 AC/DC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAJISJE E MBLEDHJES TË VAJIT TË PËRDORUR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VINOVIL ME THARJE TE SHPEJTË
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart