Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO PËR PLLAKAT AQUAPANEL

Add your review

L4,700

AQUAPANEL® JOINT FILLER – GRAY

AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH Llaç me bazë çimentoje, me ngjyrë gri, është pjesë e sistemit Aquapanel®.

PËRPARËSITË

 • Specifik për linjën Aquapanel
 • Punueshmëri më e mirë
 • Rezistencë më të madhe
 • Elasticitet më i madh pas tkurrjes
 • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit

L4,700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO PËR PLLAKAT AQUAPANEL

STUKO PËR PLLAKAT AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH Llaç me bazë çimentoje, me ngjyrë gri, është pjesë e sistemit Aquapanel®.

PËRPARËSITË

 • Specifik për linjën Aquapanel
 • Punueshmëri më e mirë
 • Rezistencë më të madhe
 • Elasticitet më i madh pas tkurrjes
 • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit

Përgatitja e substratit

Pllakat AQUAPANEL duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe duhet të jetë i lidhur fort me një nënshtresë.

Përzierja

Përzieni 20 kg Joint Filler AQUAPANEL – gri në afërsisht 6.8 litra ujë i ftohtë i pastër (0,34 l ujë / kg AQUAPANEL® Nyje Mbushëse – gri). Rekomandohet përdorimi i një trazuesi 600 rpm. Përdorni kontejnerë dhe enë gota të pastra për përzierje.

Përpunimi / aplikimi

Mjetet: mistri / mistri për zbutjen. Vulosni nyjet, vendosni shiritin AQUAPANEL (20 cm) e ngjesh me mistri. Prisni që shtresa e mëparshme të jetë thahet ose ngurtësohet përpara se të vendosni një shtresë tjetër nëse është e nevojshme. Mbuloni gjithashtu kokat e vidave. Lani mjetet dhe pajisjet me ujë menjëherë pas përdorimit.

Koha e punueshmërisë

Materiali fillon të ngurtësohet afërsisht 45 minuta pas përzierjes. Enë të papastra për përzierje dhe temperatura të larta mund të zvogëlojë kohën e punës. Mos e përdorni materialin kur fillon të ngurtësohet. Lidhja e murit: rreth 12 minuta / m2 (përfshirë instalimin, rregullimin e pllakës me vida dhe aplikimin e shiritit të bashkimit – vetëm pllakat AQUAPANEL Në natyrë). Lidhja e tavanit: rreth 18 minuta / m2 (përfshirë instalimin, vidat dhe instalimin e shirit i përbashkët).

Temperatura e përpunimit / kushtet klimatike

Vendosni Joint Filler AQUAPANEL® – gri në pllakat AQUAPANEL vetëm një herë ata janë përshtatur me kushtet klimatike të mjedisit. Temperatura e ajrit, materialit dhe substratit nuk duhet të jetë nën + 5 ° C.

Paketimi dhe ruajtja
 • 20 kg thes
 • Ruhet në një vend të thatë dhe transferoni përmbajtjen e qeseve të dëmtuara në një enë dhe përdore më parë
 • Mund të mbahet për rreth 12 muaj në paketim të mbyllur

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: STUKO PËR PLLAKAT AQUAPANEL


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO PËR PLLAKAT AQUAPANEL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES GJATËSOR PËR PROFIL CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E GATSHME ME KOVA KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO ME BAZË GIPSI - FLÄCHENSPACHTEL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA GIPSI PERLFIX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart